Snow Film Fest ’18

Kdy:
10. 11. '18 @ 15:00 – 23:00
2018-11-10T15:00:00+01:00
2018-11-10T23:00:00+01:00
Kde:
Kotelna
Areál Šroubáren 859 Libčice nad Vltavou
252 66 Libčice nad Vltavou
Kontakt:
Libčický občanský spolek LOS

Polojubilejní pátý ročník Snow film festu je tu!
Hostem letošního ročníku bude Martin Štourač – polovina Beton Ski teamu. Tohoto horolezece, paraglidistu a lyžaře můžete znát z jeho filmu The Pamir Game, který získal cenu diváků Snowfestu v roce 2015 a nebo také ze seriálu české televize Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou.
Tradiční hudební tečku obstará sólový projekt kralupského Ondřeje Galušky The Odd Gifts. Ondřeje nejspíš znáte jako frontmana dnes již nehrající kapely Eggnoise, jejíž někteří členové působí i v The Odd Gifts. Po předchozích spíše sólových vystoupení tak Kotelna poprvé přivítá plnokrevnou kapelu.

Děti najdou své vyžití tentorkát již během dne před festivalem. V areálu šroubárny proběhne druhý závod spřízněného Libčického pohárku. Závodit se bude v běhu a na kole, jako doprovodný program chystáme dovednostní jízdy na kole pod vedením zkušené instruktorky a dětskou lezeckou stěnu uvnitř v Kotelně. Stěna bude dětem přístupná po celou dobu festivalu.

Program:

15:00 Zahájení festivalu
15:15 Lapin Kulta (ČR, délka: 9 min, režie: Petr Novák)
15:30 In Gora (Francie, délka: 44 min, režie: Andy Collet)
16:15 Frozen Road (Velká Británie, délka: 25 min, režie: Ben Page)

17:00 Freezing (Velká Británie, délka: 22 min, režie: Rob Lockyear & Jeremy Joyce)
17:30 Into Twin Galaxies (Rakousko, délka: 51 min, režie: Jochen Schmoll)

18:30 Slosování vstupenek
18:45 The Pamir Game – Beton Ski Team – Beseda s Martinem Štouračem

20:00 The Odd Gifts – koncert

 

O programu:

Lapin Kulta

ČR, délka: 9 min, režie: Petr Novák

Čas letí a co bylo tady je už dávno pryč. Všem nám přibývají roky, šediny, kila, povinnosti. A nebo můžeme hodit starosti za hlavu a vyrazit. Třeba se vydat do míst, kde už jsme byli a kde to v nás zanechalo hluboké vzpomínky. Jarda se vydává po stopách své studentské cesty po Laponsku, vyměnil loď za lyže, léto za zimu, plavky za péřovku. Při přechodu severských zamrzlých řek a jezer vzdoruje mrazivým nocím i nečekanému oteplení. Je za to však odměněn nezapomenutelnými chvílemi v obklopení bílými pláněmi pokrytými sněhem, okamžiky dětské radosti, ale i klidem, který už jinde než v divočině nalézt nejde.

In Gora

Francie, délka: 44 min, režie: Andy Collet, jazyk: anglický, české titulky

Být digitálním nomádem je dne snem spousty mladých lidí. Val a Tim si ho splnili. Žijí ve žlutém americkém školním autobusu, který si upravili na pojízdný hostel a v něm objíždí svět. Žene je především hledání nedotčeného prašanu na horských úbočích. Spolu s nimi se na měsíční putování vydává parta lyžařů a snowboardistů z the Picture Family. Jejich cílem je najít to nejlepší ježdění po cestě napříč Rakouskem, Slovinskem, Bulharskem, Makedonií a Černou Horou. Při cestě po Balkánském poloostrově zažívají všechno, jen ne běžný život. Je to cesta plná zážitků, setkávání s lokálními obyvateli a objevování místních svahů.

Frozen Road

Velká Británie, délka: 25 min, režie: Ben Page, jazyk: anglický, české titulky

Jack London praví, že každý muž, který je mužem, dokáže cestovat osamoceně. Ben Page je muž a cestuje po světě pouze s pomocí svého kola a zkušeností. Snímek Frozen Road sleduje jeho cestu zimní Kanadou od jihu k severu. Hledá nejen dobrodružství krásnou krajinu, ale i dokonalou samotu. Navzdory nepřízni počasí a nástrahám osudu prostupuje divočinou a dochází ke zjištění, že tato cesta má však daleko do romantických představ z této krajiny. Ben ve filmu, který sám natáčí a zpracovává, popisuje pocity frustrace a překvapení zažité během jízdy napříč poslední velkou divočinou.

Freezing

Velká Británie, délka: 22 min, režie: Rob Lockyear & Jeremy Joyce, jazyk: anglický, české titulky

Když se řekne surfování, většina z nás si představí písečnou pláž, moře, slunce, pohodu. Málokdo už ale spojuje to slovo s arktickou krajinou. Někdo přeci – kamarádi Jamie a Jeremy vyráží do islandského městečka Grindavik, kde hodlají čelit studeným a nelítostným vlnám Atlantiku. Není to ovšem jen oceán, který jim klade odpor, je to také velká zima, nedostatečné vybavení a v neposlední řadě i nelibost místních obyvatel. Krátký snímek o tom, že surfování v polárních krajích není žádná sranda. A nebo že by?

Into Twin Galaxies

Rakousko, délka: 51 min, režie: Jochen Schmoll, jazyk: anglický, české titulky

Tři dobrodruzi, Sarah McNair-Landry, Erik Boomer a Ben Stookesberry před sebe kladou nelehký cíl. V mrazivých končinách Grónska, poblíž Baffinova zálivu, je dosud neprozkoumaná řeka. Je to nejseverněji položená řeka, kterou kdo kdy sjel na kajaku. Za pomoci snow kitu se trojice vydává napříč polární pustinou za 1000 km dalekým snem, který spatřili do té doby pouze na satelitních mapách. Expedice bojuje s nástrahami Grónska, polárním počasím, ledovcovou krajinou a dalšími překážkami, které se jim staví do cesty a věří, že stihnou dorazit k řece právě včas, aby již byla rozmrzlá, ale aby se stále dala splout v lodích. Největším motorem je odhodlání.

The Odd Gifts


The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. V roce 2010 doprovázeli na turné Lenku Dusilovou. V roce 2015 odehráli koncert v Millenium Parku v Chicagu a doprovodili Jima Peterika (The Ides of March, Survivor), spoluautora světového hitu Eye of the Tiger.
První album projektu, nazvané O.G. and the Odd Gifts, vyšlo na podzim 2012 a bylo pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazeno mezi 14 nejlepších desek roku a získalo Harvest Prize na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Album má v současnosti dvě nominace v rámci Just Plain Folks 2017 Music Awards.
Ondřej Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík.
V roce 2015 mu v nakladatelství TOGGA vyšla kniha Tělo hudby, hudebně-filosofická práce koncipovaná pro širší čtenářstvo zajímající se o hudbu.
Jako pozounista, kytarista a zpěvák přispěl Ondřej Galuška na alba Oldřicha Janoty, Květů, Longital, Downloud, Bongo Bombarďáka, Legendary Buccaneers, Jana Maxy a dalších.
30. srpna 2016 vyšlo druhé album projektu The Odd Gifts nazvané Migrant Songs, na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. Milan Tesař z rádia Proglas album zařadil mezi 17 nejlepších desek roku ve svém silvestrovském pořadu, magazín Alterecho je řadí mezi 20 nejlepších alb roku a rovněž na kultmix.cz se dostalo do širších nominací na album roku. V anketě rádia Proglas, do které hlasovalo přes 100 osobností českého hudebního světa, se umístilo mezi nejlepšími 5 deskami loňského roku. Kapela si opět vysloužila několik nominací na nezávislých TAIS Awards.

 

Festival se koná s podporou města Libčice na Vltavou, Kotelny a firem Vaude a Meva.

Zatím žádné komentáře.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>