Author Archive

„Les Femmes Baroques“ – jak vzniká představení…

Otevřená zahrada: zkouška v Kotelně

Nápad vytvořit představení festivalu Otevřená zahrada na míru se zrodil na podzim 2017, když jsme přemýšleli, čím oslavit jeho desátý ročník. Chtěli jsme propojit tři druhy umění, které náš festival provází – hudbu, tanec a mluvené slovo.

Umělecká ředitelka festivalu Kateřina Judová oslovila herce, režiséra a vypravěče Justina Svobodu, přizvala choreografku Cécile da Costa a společně vytvořili koncept hudebně-tanečního představení s mluveným slovem. (Pokračování textu…)

Pěvecká dílna s Mélusine de Pas a Markétou Čechovou (festival Otevřená zahrada, 19. 5. ’18)

Letošnímu baroknímu programu festivalu bude předcházet dopolední pěvecká dílna. Proběhne v evangelickém kostele od 10:00 do 12:00.

Společně ji povede duo výborných instrumentalistek a zpěvaček – Mélusine de Pas (sopranistka, hráčka na violu da gamba, mimo jiné též zakládající členka souboru Ensemble Lunaris) a Markéta Čechová ( klavíristka, cembalistka, varhanice, korepetitorka a sbormistryně, stálá členka souboru Ensemble Fiorello).
(Pokračování textu…)

Baroko na desáté Otevřené zahradě : Sobota 19. 5. 2018

Není to tak dávno, co jsme po jednom koncertu Scanduly jen tak nezávazně mluvili o tom, že bychom mohli zkusit pozvat k nám do Libčic pár sborů a že by se vidělo, zda by to mělo úspěch. A vida, najednou tu máme rok 2018 a s ním už desátý ročník festivalu, který se každým rokem vyvíjí a dávno překračuje hranice našeho malého městečka.
Prošli jsme s ním různé kraje, epochy i hudební styly. Tématem letošního ročníku bude BAROKO. Tohoto období jsme se v předchozích letech dotkli jen jednou a nyní bude této vrcholně zajímavé éře věnován celý jubilejní ročníku festivalu.
(Pokračování textu…)

Vzpomínkový večer na Václava Fischera v ZUŠ

„Nad polem krouží káně,
pod ním se plouží sáně,
na saních zvoní rolničky a svět je shora maličký.
Zvoní, zvoní, rolničky zvoní, sníh křupe pod botou a mrazem voní, voní.
Podkůvky vraných koní
taky se rozezvoní,
v lese se krčí jesličky, ach jak je ten svět maličký!
Zvoní, zvoní, rolničky zvoní, sníh křupe pod botou a mrazem voní, voní.“

S touto básničkou Václava Fischera zhudebněnou Petrem Ebenem vtančila na pódium skupina třeťáků a zahájila večer, kdy jsme si v ZUŠ připoměli nedožité 92. narozeniny tohoto básníka a textaře původem z Libčic.

(Pokračování textu…)

Svatomartinský svátek světel pro Boženku 10. 11. 2017

V pozvánce na letošní svatomartinskou lampionovou veselici jsem doufala, že počasí bude mírné a Boženka Hradilková bude moct s rodiči přijet do Libčic. Tohle přání se mi nevyplnilo. Během pátečního odpoledne jsme ještě narychlo stavěli stan, aby se měli tanečnice a tanečníci ze ZUŠ kde schovat před deštěm během zkoušky a aby nepršelo alespoň na violu a kytaru… Nakonec se počasí docela umoudřilo, takže se na Náplavce v pět hodin sešel opět početný dav, který zářil do tmy lampiony nejrůznějšího provedení. (Pokračování textu…)

Konec školního roku v Kulíšku

Květen a červen v Kulíšku je vždycky plný jarních aktivit. Z pampelišek jsme nachystali med pro maminky, podle obrázkového návodu. Povídali jsme si o lidském těle. Vyzkoušeli jsme, co všechno se dá udělat z bezu. Zjistili jsme, kde se bere voda a děti na toto téma složily i báseň. Zazpívali jsme si spoustu písniček. A také jsme v jarních měsících vyráželi na výlety.  (Pokračování textu…)

Otevřená zahrada – letos to bude velké!

Otevřená zahrada 2017

Hlavním tématem festivalu Otevřená zahrada je sice především sborový zpěv, ale od svého počátku se snažíme v programu propojit i další žánry umění: vokální i instrumentální hudbu, loni například také tanec a každoročně výtvarné umění i divadlo. Snažíme se zapojit děti i dospělé v roli účinkujících i návštěvníků. Nejinak tomu bude letos.  (Pokračování textu…)

1 2 3 5