Author Archive

Přijďte mávat!

Zřejmě jen přirozená skromnost a velké pracovní vytížení zabránilo Radě města, aby na obecním webu publikovala zápis ze svého jednání č. 12/2018, které dle zápisu proběhlo 16. května. Shodou okolností jen 2 dny po jednání č. 11 (o němž si tu také ještě pár slov napíšeme).

A to je bezesporu škoda, kterou se pokusíme napravit. Musíme, protože do Itálie se odjíždí dnes (v pátek 25. 5.) a kdo by pak mával… Že všechno víte? Máte dítka, která v italském kraji Marche budou tančit, hrát nebo malovat? Nenechte se splést, o mávání ratolestem řeč není.

(Pokračování textu…)

Pohádkový les 2018

Letos na pohádkový les do „Chejnováku“ dorazil rekordní počet dětí. A tak to – s trochou nadsázky – bylo na hlášení do Zelené vlny „o kolonách a stojícím provozu“. Ale děti a pohádkové bytosti se naštěstí se zácpami popasují daleko lépe než auta. Pohádkový les již tradičně pořádá a organizuje Dětské centrum volného času Sahara, tedy Evžen Novák, za pomoci rodičů z Maliny, LOĎi, jiných spolků i neorganizovaných.

Pokud si chcete prohlédnout největší libčická strašidla, pohádkovou módu a dramata z cesty pohádkou, nakoukněte do příspěvku. (Pokračování textu…)

Do Kotelny přijede americký animátor Gene Deitch

Gene Deitch: Z lásky k Praze

Čas od času člověk něco mine, protože třeba úplně neví, že zrovna tohle by minout nechtěl. Abychom vás vyvarovali takového zklamání, nabízíme upoutávku / ochutnávku.

Na poslední květnovou sobotu (26. května) je v Kotelně ohlášena autogramiáda a představení autobiografické knihy „Z lásky k Praze“. A není to akce lokálního významu, nechte se pozvat. Nejen od nás, nám věřit nemusíte. Nechte se pozvat od povolanějších. (Pokračování textu…)

Náš REGION hledal nejhezčí městský vánoční strom. Jak jsme dopadli?

Náš REGION jsou noviny, které zdarma přistávají i do libčických schránek. Jejich podnikatelský model je sice postavený na reklamě, v poslední době v nich však lze najít i zajímavé informace. Platí to nejen pro papírovou verzi; spoustu věcí z okolí Prahy se dozvíte i na funkčním zpravodajském webu nasregion.cz.

Právě na webu se v předvánočním čase objevil příspěvek, který zmiňuje i Libčice. Náš REGION – pro nás bohužel – připravil krátké srovnání a hodnocení městských vánočních stromů. (Pokračování textu…)

LDP2017: Stavíte na červenou? A přijde vám to bezpečné?

LDP2017: Monsieur Amédée

Až z Velkých Přílep k nám, jako poslední host Divadelního podzimu 2017, přijeli ochotníci z Divadla POKUS. To „až“ je samozřejmě zcela nepatřičné, protože Přílepští jsou vlastně celkem blízcí sousedé, takže bude možná vhodnější jej použít teprve v souvislosti s předvedenou hrou. Ta nás zavedla „až“ na samý okraj Bouloňského lesíku, ve kterém nejspíš většina z nás nikdy nebyla, ale přesto všichni dobře víme, že je „až“ v Paříži.

A tak po Florencii a Milánu 14. století, ruské vesnici 19. století, Americe 60. let do mapy letošního divadelního podzimu přibyla i Paříž takřka současná. (Pokračování textu…)

LDP2017: Aleš Kubita o tom, jak se zakládají kapely a balí holky

LDP2017: UŠI-X - JANE

Někdy se některé věci nemají říkat dopředu. Protože síla předsudku je velká. A tak je na tomto místě dobré začít tím, že vám prozradíme, co vám Jana Tahalová, hlavní persóna „Libčického divadelního podzimu“, dopředu neprozradila. Že totiž UŠI-X, které nám přijely zahrát během 3. večera letošní přehlídky, jsou vlastně dětský turistický oddíl. Dětské divadlo totiž vzbuzuje představu besídky, kterou musíme protrpět jen kvůli tomu svému potomkovi (nic na tom, že ani to nebývá v Libčicích nutně pravdou).

Tak tedy představení „Jane“ autora Aleše Kubity výrazně srazilo věkový herecký průměr letošního ročníku. Ale sál praskající ve švech se celou dobu výborně  bavil a nahlas smál. A přitom téma bylo tak vážné – život čerstvě zamilovaného teenagera!

PS: té školní besídce jsme se nakonec vlastně stejně nevyhnuli! (Pokračování textu…)

Strýček z Libochovic (LDP 2017)

Pokud jste druhý večer Libčického divadelního podzimu 2017 vynechali, možná se budete chtít podívat alespoň na pár fotek. V neděli, 5. listopadu (taková náhoda! Bez dvou dnů přesně sto let po VŘSR!) k nám do Libčic přijel „strýček“ z Libochovic.

A. P. Čechov je (nejen)  mezi ochotníky velmi oblíbený autor a tentokrát jste mohli shlédnout, jak to v jeho představách (a podání libochovické Scény) vypadá, když na ruský venkov zavítá vysoký petrohradský úředník, bratr majitelky.

(Pokračování textu…)

Pozor! V Libčicích s plnou silou propukl divadelní podzim!

Ano, je to tak. 22. ročník přehlídky ochotnických souborů Libčický Divadelní Podzim je v plném proudu. Po prvním, z poloviny premiérovém představení „Jak na lásku“, vtrhnou na „prkna, co znamenají svět“ sálu libčické ZUŠky ochotníci z Libochovic.

Stejně jako v Libčicích i v Libochovicích má ochotnické divadlo dlouho tradici – první zmínky nás zavedou až do 19. století. A v dobách 1. republiky bylo na Libochovické ochotnické scéně opravdu rušno.  Spolek, který do Libčic zavítá již tento víkend, vztahuje svou historii až k roku 1926. Tehdy vznikl spojením studentského spolku Oharka, vzdělávacího spolku Havlíček s tamějším Sokolem a dělnickým dramatickým kroužkem Slunce  „Divadelní spolek Scéna.(Pokračování textu…)

1 2 3 13