Author Archive

Školská rada: Dobře utajené volby

Libčické křižovatky č.2/2018

Vyšlo v tištěné podobě Libčických křižovatek číslo 2 / 2018.

Koncem května proběhly volby do školské rady, orgánu školy, ve kterém by se měli setkávat zástupci zřizovatele, školy a rodičů a povídat si o tom, co je trápí a co by se třeba mohlo zlepšit. Ano, škola svou zákonnou povinnost splnila, volby vyhlásila, zástupci rodičů byli zvoleni. Těch „ale“, které volbu provázelo, je ale na můj vkus až příliš mnoho a v důsledku opět poškozují samotnou školskou radu, která si těžko a už mnoho let buduje svůj prostor a hledá náplň. (Pokračování textu…)

Strategický plán: a můžeme začít!

Zpracovatelské firmy jsou vybrané, koordinátorka koordinuje, aktivní občané osloveni ke spolupráci a vedení města se pomalu seznamuje s postupem tvorby. Toto pondělí 5. března můžete zjistit, jak celý proces proběhne. Koná se totiž úvodní veřejné setkání nad strategickým plánem Libčic, dokumentem, který by měl dát rámec budoucímu směřování našeho města.

Úvodní veřejné setkání nad strategickým plánem

Pondělí 5. března, 17:00
Restaurace Plovárna Libčice

(Pokračování textu…)

Dočtete se v LN: Čtvrtý rok s LOSem

Libčický občanský spolek LOS má za sebou téměř čtyři roky fungování. Náš cíl, přispět k rozvoji města a jeho přeměně na moderní a příjemné místo k bydlení, jsme uchopili od začátku hned několika způsoby. Možná nejviditelnější jsou naše aktivity na poli kulturním a společenském. Uspořádali jsme přes padesát veřejných akcí rozličné náplně, od koncertů, filmových projekcí, tvořivých dílen až po dobročinnou sbírku šatstva. A pomáháme s řadou dalších.

(Pokračování textu…)

Podzimní dílny a jarmark: Věnečky, perníčky, stánečky

Foto: Jiří Demel

Kalendář předvánočních kulturních i tvořivých aktivit se u nás v Libčicích každým rokem více a více naplňuje. Na svědomí to mají školy, školky (i ty komunitní či soukromé), divadelníci, muzikanti, farníci a dokonce i sportovci. Náš spolek spolu s dalšími spolčenými spolky k té nepřeberné nabídce pravidelně přispívá již tradičními tvořivými dílnami a od loňska také vánočním jarmarkem. Toto ohlédnutí za akcemi minulými přijměte jako pozvánku na akce, které se tak jako předvánoční čas kvapem blíží. (Pokračování textu…)

Mimořádné jednání zastupitelstva 4. září:
Zmatek a marnost

Zasedání 4. 9. 2017

Libčičtí radní si usmysleli, že na náměstí, lépe řečeno na křižovatce naproti úřadu, postaví novou obecní budovu – komunitní centrum nebo také městský dům. A rozhodli se, že tomuto nápadu přizpůsobí vše a za každou cenu. Zruší sliby, které dali veřejnosti (při veřejném představení svých plánů na jaře loňského roku, i ty z vlastního předvolebního programu), ohnou závazná usnesení zastupitelstva či rovnou zruší ta, která se jim nehodí, přípravu urychlí tím, že eliminují účast veřejnosti, tedy budoucích uživatelů a analýzu potřebnosti a udržitelnosti následného provozu domu doplní ex post.

Že to přece není možné? Ale je. Vítejte v Libčicích. (Pokračování textu…)

Dočkáme se strategického plánu?

Koncertní síň, komunitní centrum, sportovní halu? Nebo spíš lávku přes řeku, parkoviště místo bývalé Nádražky či zvětšit školu? To je pouze částečný výčet nápadů, které jste mohli v poslední době zaznamenat v Libčických novinách, v zápisech ze zastupitelstva nebo jen pouliční šuškandou.
Co je ale opravdu potřeba? Co hoří nejvíc? A když to vše postavíme, zvládneme se o to také starat a účelně využívat? (Pokračování textu…)

Připravujeme soutěž na podobu centra města

Radnice nedávno rozhodla o koupi dvou domů na náměstí. Městská rada překvapivě našla podporu napříč zastupitelstvem, dvanáct zastupitelů ze všech pěti volebních subjektů tento záměr podpořilo, jeden byl proti a dva se zdrželi hlasování. Mezi zastupiteli za Libčický občanský spolek LOS nepanoval na věc jednotný názor. Někteří to považovali za příležitost získat domy na náměstí do vlastnictví města, jiní záměr hodnotili jako zbytečné mrhání finančními prostředky bez jasné představy, jak s nemovitostmi naložit. (Pokračování textu…)

Pozvánka na veřejnou besedu

plovárna: náměstíPokud ještě nemáte program na dnešní podvečer, přijďte na Libčickou plovárnu. Budou zde představeny tři záměry, které naše radnice momentálně plánuje:

  • Městský dům na Náměstí Svobody
    (studii naleznete zde)
  • Revitalizace parku na Náměstí Svobody
  • Koncertní síň na zahradě ZUŠ

Přijďte se seznámit se zásadními záměry, které mohou ovlivnit nejen tvář ale i fungování našeho města a sdělte svůj pohled. Čtvrtek, 20. dubna v 18,00 na Libčické plovárně.

1 2 3 5