WANTED? Nájemce koupaliště

Plovárna - lišta

Léto končí, koupací sezóna je za námi a město Libčice opět hledá nového nájemce koupaliště.  Manželé Zvolánkovi vydrželi provozovat koupaliště pouze dva roky. Stihli tři – z pohledu uživatelů – celkem úspěšné sezóny, ale o další pronájem areálu už nemají zájem. V reakci na tuto skutečnost rada města rozhodla nepřistoupit na ukončení nájemní smlouvy dohodou do doby, než bude mít vybraného nového nájemce.

Rada města se o žádosti paní Zvolánkové o ukončení nájmu dozvěděla oficiálně na svém jednání 21. září 2016. Ještě při zasedání zastupitelstva, dva dny před jednáním rady, se na dotaz zastupitelky LOS Terezy Nehasilové členové rady shodli na tom, že o budoucnosti koupaliště nemají zatím žádnou představu. Přesto však ihned po obdržení žádosti o ukončení nájmu rozhodli o vypsání veřejného výběrového řízení s šibeničním termínem podání nabídek do 7. října 2016.

Slevomat na nájem koupaliště

A tady si můžeme pokládát otázky: Mohou si radní myslet, že se vážný zájemce o provozování areálu zvládne během 14 dnů o nabídce pronájmu dozvědět a v tak krátkém termínu připravit podnikatelský plán a vizi budoucnosti areálu na dalších 7 let?

Jak se pozná, který zájemce je pro město lepší? Kde jsou kritéria pro hodnocení nabídek? Oproti výběrovému řízení před dvěma lety je tu navíc změna: není stanovena výše nájemného, a to ani minimální. Je to s podivem u areálu, do něhož město investovalo za poslední roky přes dva miliony korun do bazénů a přes tři miliony do budov. To přece nejsou ani pro městský rozpočet malé částky!

Nebo je nový nájemce už vybrán a má vše připravené? Takto narychlo vypsaným výběrovým řízením by se totiž bez porušení zákona zařídilo, že výše nájemného nebude jiným zájemcem zvýšena a vše proběhne hladce podle připraveného scénáře.

Šijeme horkou jehlou

Domnívám se, že momentálně není žádný důvod s hledáním nového nájemce tolik spěchat. Léto je daleko a jeden či dva podzimní měsíce, po které by areál ležel ladem, by mohly přinést nabídky nájemců, kteří by měli čas si rozmyslet co s areálem dělat a jak ho provozovat. Za současné situace se také může stát, že se dočkáme dalšího nájemce jen na dva roky a areál bude další dvě sezóny tak nějak po libčicku přežívat.

Jeden komentář

  1. Petr Nehasil napsal:

    Tak naše koupaliště má nového nájemce. Přišla právě jedna nabídka a ta se stala také nabídkou vítěznou.. Rád bych tedy popřál panu Radkovi Černému mnoho úspěchů s provozováním libčického koupaliště.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>