Záznam z jednání zastupitelstva č. 14, 14. 12. 2016

Jednání zastupitelstva

Přinášíme záznam 14. jednání zastupitelstva města. Pro větší přehlednost jsme záznam rozdělili dle jednotlivých bodů jednání. Nicméně otrlý divák může shlédnout záznam celý, neboť jednotlivé kapitoly na sebe přímo navazují.

komentáře 4

 1. Marek Coufal napsal:

  Doplňující fakta k diskusi o přestavbě náměstí: Dotační titul? Snažil jsem se najít zmíněný dotační titul Ministerstva pro místní rozvoj na komunitní centra. Opravdu existuje, ovšem uzávěrka žádostí byla 31. 10. 2016
  MMR podporuje vznik komunitních center

  • Petr Nehasil napsal:

   Myslím, že stihnout konkrétní dotační titul se dá jen dvěma způsoby.
   1) Neuvěřitelnou náhodou, že když se k něčemu odhodlám, tak zrovna bude titul vypsán a můj připravovaný projekt bude splňovat parametry vypsaného titulu.
   2) Soustavnou prací na přípravě nejrůznějších projektů o kterých si myslím, že dávají smysl a jsou pro město prospěšné. A s tím souběžně sledováním nabízených dotačních titulů a možností který na co využít.

   Druhá varianta ovšem znamená oprostit se od pokušení stavět „za každou cenu“. Vyžaduje um potlačit své ego ve prospěch města. Pro mnoho lidí může být nepřekonatelně frustrující připravovat projekty do šuplíku, realizovat jen něco málo a nechat připravené projekty do dalších volebních období, protože je to pro město nejvýhodnější.

   • Martin Šimon napsal:

    To je trochu naivní pozice. V praxi je ještě (minimálně) třetí možnost. Když děláte dobře svoji práci a jste „zasíťovaní“ a komunikujete s lidmi, tak se dozvíte o tom, co MMR připravuje dávno dopředu, než jsou výzvy, takže podle toho jednoduše můžete nastavit svoji strategii rozvoje (v souladu se schváleným strategickým plánem). To ale vyžaduje určité kompetence, aktivní přístup, strategické uvažování, atd.

    V obecné rovině platí, že někdo rozvojovou agendu a možnosti podpory směřuje (1), někdo ji sleduje a aplikuje (2), někdo ji jen sleduje a neaplikuje (3), někdo ji nesleduje (4), a někdo ani neví, že by ji měl sledovat (5). Tohle platí obdobně pro velkou část veřejných politik. Každý účastník veřejného dění se může zamyslet nad tím, ve které kategorii asi je, a do které kategorie by se chtěl posunout. Myslím, že slabé napojení Libčických uskupení na celostátní/krajské politické subjekty (s jednou výjimkou) nám v tomto ohledu neprospívá.

 2. PeS napsal:

  Unikátní příležitost.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>