Pozvánka na veřejnou besedu

plovárna: náměstíPokud ještě nemáte program na dnešní podvečer, přijďte na Libčickou plovárnu. Budou zde představeny tři záměry, které naše radnice momentálně plánuje:

 • Městský dům na Náměstí Svobody
  (studii naleznete zde)
 • Revitalizace parku na Náměstí Svobody
 • Koncertní síň na zahradě ZUŠ

Přijďte se seznámit se zásadními záměry, které mohou ovlivnit nejen tvář ale i fungování našeho města a sdělte svůj pohled. Čtvrtek, 20. dubna v 18,00 na Libčické plovárně.

komentářů 5

 1. Tereza Nehasilová napsal:

  Jsem ráda, že vedení města vyslyšelo naši výzvu a téměř obratem nechalo svolat „veřejné zasedání“ s prezentací několika studií.
  V souvislosti s jednáním zastupitelstva, které proběhlo později a na němž byl přijat návrh zastupitelů za LOS na vyhlášení architektonické soutěže na revitalizaci náměstí Svobody, může prezentace konkrétních záměrů v prostoru náměstí z pera jedné architektonické kanceláře působit trochu nejasně. Pojďme je ale považovat za inspirativní východisko a začátek diskuze nad novou podobou náměstí. Osobně ještě doufám, že takováto beseda nebude poslední a že se stane standardní součástí příprav všech větších městských projektů.

 2. Tereza Nehasilová napsal:

  Jak se vám dnešní debata líbila?
  Myslím, že je fajn, že se znovu potvrdila potřeba sálu, ale i to, že náměstí v dnešní podobě lidem nevyhovuje a že sportovcům, kterých tu není málo, chybí hala. Také se potvrdilo, že radnice neví, co přesně chce, ale slíbit chce vše, z čehož vyvozuji, že je opravdu nutné nejdřív zapracovat na strategickém plánu města.
  A protože pořád dokola zdůrazňuji (tedy nejen já) důležitost tohoto zatím neexistujícího a pro mnohé možná i obtížně uchopitelného dokumentu, může to vypadat, že nemám nebo nechci říct vlastní konkrétní představu. Mám, jen se s dalšími vstupními informacemi mění a stojí na vodě. Ale což, tady je, ať se máme o čem bavit. V pořadí dle priorit:
  – sportovní hala minimálních nutných rozměrů pro Sokol a ZŠ na pozemku Sokolu nebo jiném městském pozemku (třeba koupaliště);
  – rekonstrukce Sokolovny s cílem, aby vyhovovala kulturním akcím typu ples;
  – sál minimálního nutného rozsahu vyplývajícího z potřeb ZUŠky na zahradě ZUŠ (dopoledne využívaný třeba Malinou);
  – menší prostory pro spolky řešit jednorázovým příspěvkem z městského rozpočtu na úpravu stávajících soukromých prostor a využitím budov města (např. školy);
  – náměstí (venkovní prostor) nechat uzrát, počkat si na strategický plán a související urbanistickou studii;
  – a pokud by se opravdu šlo cestou „městského domu“, pak zvážit jinou náplň a místo sálu vytvořit např. zázemí pro kvalitní pečovatelskou službu.
  Co vy na to?

  • Marek Coufal napsal:

   – hala na pozemku Sokola, ale pokud z městských peněz, tak Sokol musí dopředu říct, kolik ušetří stěhováním házenkářů domů. A kolik volného času postavením nového prostoru na zastřešených libčických sportovištích přibude. Protože pokud celou kapacitu velké haly zkonzumují házenkáři, tak z toho zbytek města nebude mít prakticky nic. Pokud jsem studoval stávající rozpis sokolovny, tak je narvaný. Každý další, kdo by ji chtěl využívat se jednoduše nevejde. Já od prvních sokolských dokumentů o hale očekávám především tohle, Kolik peněz je stojí hrát jinde, jaké jsou rezervy ve stávající kapacitě (žádné), a jaké vzniknou, když se hala postaví. Od toho se podle mě odvíjí, má-li se v tom angažovat město (a já v tom Sokolům fandím).
   – sál na zahradě ZUŠky? Pan Kliment jasně řekl, že do sálu na zahradě se stejně bude muset všechno stěhovat, bude-li se používat. A já si stejně dobře dokážu představit, že dramaťáci a tanečníci se budou scházet v sále na náměstí (pokud jste někdo viděl Járu Hejnice,, s čím se přesunuje po Libčicích / Přílepech… nevím, podle mě je jedno, jestli skončí na náměstí nebo v ZUŠce, stejně si své věci z důvodu více lokací převáží). Pro děti je to blíž ze školy/školky – pro dospělé a vyučující podle mě minimálmní změna (stejně lítají po několika lokacích, kde budou mít centrálu v Libčicích je jedno) – a tím má vyřešenu obsazenost a provoz sálu na půlku dne. Sál na zahradě ZUŠky má jednu obrovskou nevýhodu – buď tam bude hospoda 90% času nevyužitá a hnijící nadarmo, nebo tam nebude a svažitý sál pro festivaly, divadlo, koncerty hospodu potřebuje. Na náměstí by přirozeně byla.
   – A plesy? Hoffmanův sál ve šroubárně. Teprve, až se ukáže, že je to tam bez šance, teprve pak bych hledal alternativu pro 4 místní plesy jinde.

 3. Martin Šimon napsal:

  Politik slíbí občanovi i zlaté tele, zvlášť před volbami. – podle hesla „Slibem nezarmoutíš.“

  Následně politik skoro nic neudělá. – podle hesla „Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“

  Rozhodování se dělá podle hesel a hlasitěji křičících. – „Umlčím-li křiklouny, budu znovu zvolen.“, aneb status quo je nejběžnější pravidlo komunální politiky.

  Už víc jak 2 roky čekáme na kloudnou analýzu, která by nám pomohla určit, které z těch „rétorických priorit“ jsou prakticky smysluplné, realizovatelné, a udržitelné. – Proč to trvá tak dlouho? Asi o tato kritéria není zájem.

  Tak když ne objektivní data a komparaci, tak alespoň změříme názory. – Bude alespoň lidová anketa? Jak jinak má chudák politik poznat, čím se zavděčit? Aneb na troše populismu se shodne 99 % komunálních politiků. Co na tom, že to není smysluplné? Lidi to chtějí!

  Jo aha, ono je „lepší“ nemotat si s tím hlavu a nějak to tam fiknout vod voka. Svět se nezboří. Jen mi to připomíná debaty, které se o pár kilometrů vedle vedly o 10-15 let dříve. Kupředu levá!

 4. Marek Coufal napsal:

  Ale jinak finále besedy: „postavíme úplně všechno, protože si to zasloužíme – sportovcům halu, na náměstí dům, v ZUŠce sál…“, tak ten je podle mě depresivní.
  Plovárnu jsme si taky zasloužili, ale nikdo se o ní systematicky nestará a neví, co s ní (viz. má oblíbená průšvihem hrozící díra za bazénem a další).

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>