Miletínské modlitbičky

Roky jezdíme na pražskou náplavku, kde jsou každou sobotu farmářské trhy. Dát si opečený chleba s pestem a malou IPU z pivovaru Kácov, sednout si na sluncem prohřátý kamenný obrubník a o kousky kůrky se dělit s labutěma je fakt prda. Zeptám se kamarádky ornitoložky, zda je možné, aby ta samá labuť nebo její tetičky připluly po řece Vltavě až k nám sem do Libčic. Protože tu samou nádheru můžete teď prožít tady u nás. Koupit si zeleninu, sýr, vejce a uvařit z čerstvého parádní oběd, dát si výbornou Honzovu kávu s muffinou od Magdalenky a potkat známé, které vídáte málo, protože přirozené místo shledání, tzv. rynek, u nás chybí. U Hoffmanů na dvorku tohle místo máme.

Libčické farmářské trhy se zde konaly v sobotu 23. 6. podruhé a všichni jsme napjatě očekávali, zda budou stejně úspěšné jako pilotní akce. Myslím, že ano, a pro mě osobně budou nezapomenutelné. Prodávala jsem sušenky, více druhů, takže bylo zajímavé sledovat, jak se zákazníci rozhodují, přemýšlí a vybírají, ale přišla zákaznice, která nevybírala a plošně koupila od každého dvakrát. Omámeně jsem jí balíčky předávala a celou dobu mi vrtalo hlavou, odkud ji znám. A znám jí z fotek časopisu Apetit. Redaktorka z časopisu Apetit byla na našich trzích a to byly teprve podruhé…Bomba! A jedla moje sušenky!

Tuhle příležitost jsem musela chytit za pačesy, sedla jsem si k ní a „zasvěceně jsme hovořily“ o receptu na moje zamilované Miletínské modlitbičky. Tedy ona zasvěceně, já nadšeně. Je to starodávný recept, takže variant je samozřejmě mnoho a jaký je ten původní je předmětem pátrání. A mám slíbeno, že až se objeví, nepůjde do časopisu, ale budu ho mít já. To je pro mě stejně zásadní, jako kdyby již zmíněná kamarádka ornitoložka Zuzana vypátrala nový druh kachny nebo Hoffmanovi narazili na svém pozemku na naftu či smaragdy… prostě moc děkuju Janě Márové, Petře Peleškové a všem za tuhle parádní záležitost.

PS.: Nezapomeňte založit na ořechovici, ořechy se mají sebrat na sv. Jana a recept najdete v časopisu Apetit.

 

Fotografie: Ilona Ptáčková

komentáře 2

  1. Zuzana Bělohradská napsal:

    Ano, i druhý libčický trh se moc povedl a pevně doufám, že se tímto založila nová tradice a že se ujme. Taktéž velký dík Janě Márové a Petře Peleškové!

  2. Petra Kaplanová napsal:

    Byli jsme poprvé a doufáme, že ne naposled. Držíme pěsti!

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>