Libčice 2017: Jízdní řád za statečnost

Více vlaků pro Libčice: Mission Impossible

Jak se praví: „Neříkej hop, dokud ti nepřeskočilo.“ A tak i my chceme být raději opatrní, abychom celou věc nezakřikli. Proto zatím jen potichu a opatrně. Dokud totiž nepřijede první vlak, všechno se může vyvrbit jinak.  Ale tohle zní jako pozitivní zpráva. A my zkrátka máme tak nutkavou bytostnou potřebu chválit!

Takže:

Za co? Šmankote, za co?

Celou zprávu najdete na webu libcice2018.cz (celý příspěvek zde), my si dovolíme jen krátký citát:

Naše polévka

A když už tak chválíme, tak si taky trochu přihřejeme svou polívčičku (i když to nejdůležitější už bylo řečeno). Kdo by odolal 🙂 ?

Pamatuje si na článek „Vlaky? Nás trápí taky.“ ? Podkladem pro něj se stala aktivita naší neohrožené předsedkyně a úst spolku, jež jménem LOSu položila dotaz Odboru dopravy krajského úřadu, zda by Libčice nemohly dostat přidáno o kousek lepší vlakové spojení s Prahou.

Odpověď přišla takřka obratem (z pohledu úřadu) a byla překvapivá. Následné jednání zastupitelstva města vyústilo v pověření zastupitele Jiřího Sochora (nezávislá ODS), aby Libčice reprezentoval na letošním jednání. Měla to být Mission Impossible…

Co z toho všeho plyne?

Že se můžeme těšit, až přijede první nový spoj. A že se věci nemají vzdávat dopředu.

Post Scriptum

Ano, víme, že i během takovéhoto jednání platí, že „slibem nezarmoutíš“, a že i na krajském úřadě mohou pracovat lidé, kteří se řídí heslem „co já vám slíbím, to vám žádnej nesplní“…

Ale přeci nebudeme pesimisté, ne?

komentáře 2

 1. Takhle to může vypadat, když jsou mezi zastupiteli a aktivními občany lidé, kteří mají proaktivní přístup a snaží se věci řešit.
  Nekazí aktivity ostatních jako dr. Hromada z Liběhradu, který se veřejně této aktivitě vysmíval.
  Nelamentují kupeckými počty jako ing. Urbánek starší, který stáhnul kalhoty dávno před brodem, tedy před tratí.
  Ani neignorují potřeby a zájmy města jako ing. Bartoš, který se na jednání s krajem a Českými drahami opakovaně vykašlal, protože se mu nechtělo.

  Jsme rád, že ne každý v Libčicích je samolibý škarohlíd, který reaguje jen v případě, že ho někdo napomene za pasivitu. Děkuji.

 2. Ilona Ptáčková napsal:

  Konečná změna jízdního řádu je opravdu zdařilý počin a Jirkovi patří dík za dotažení akce do konce.
  Jsem ráda, že se trochu v kladném světle ukázala alespoň naše snaha, kdy jako opozice jsme vnímáni pouze jako ti, co současnému vedení obce jen chtějí nakládat práci na bedra a házet klacky pod nohy.
  Dostala jsem tehdy podnět od občana, který věděl, že ČD rozesílají všem starostům ve Středočeském kraji pozvání ke společné konzultaci jízdních řádů připravovaných na další období a ptal se, jak je to tady v Libčicích.
  Výsledkem je opravdu velký přínos pro cestující ze všech obcí na trati Praha-Kralupy a bez kooperace by to nešlo.
  Upřímně…, alespoň malá satisfakce za angažování se ve veřejné správě, které jinak v osobním životě mnohem více bere než dává…

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>