Author Archive

10. svatomartinský průvod v Libčicích

Sv. Martin 2018

Je to tak. Už podesáté se vydáme za tmy k řece s lampiony a lucernami oživit příběh o sv. Martinovi. Letos to bude přímo v den jeho svátku – tedy v neděli 11. listopadu 2018.

V 17:00 se sejdeme na náplavce a za zpěvu členů sboru Scandula a souboru Senza Nome se vydáme na plácek pod Šroubárnou, kde nás bude čekat divadlo LOĎníků vylepšené o taneční choreografii klučičí skupiny ze ZUŠ Libčice.

Také budete mít možnost inspirovat se Martinovou štědrostí, otevřít peněženky a přispět tak již poněkolikáté na nějakou další pomůcku pro Boženku Hradilkovou. (Pokračování textu…)

„Les Femmes Baroques“ – jak vzniká představení…

Otevřená zahrada: zkouška v Kotelně

Nápad vytvořit představení festivalu Otevřená zahrada na míru se zrodil na podzim 2017, když jsme přemýšleli, čím oslavit jeho desátý ročník. Chtěli jsme propojit tři druhy umění, které náš festival provází – hudbu, tanec a mluvené slovo.

Umělecká ředitelka festivalu Kateřina Judová oslovila herce, režiséra a vypravěče Justina Svobodu, přizvala choreografku Cécile da Costa a společně vytvořili koncept hudebně-tanečního představení s mluveným slovem. (Pokračování textu…)

Pěvecká dílna s Mélusine de Pas a Markétou Čechovou (festival Otevřená zahrada, 19. 5. ’18)

Letošnímu baroknímu programu festivalu bude předcházet dopolední pěvecká dílna. Proběhne v evangelickém kostele od 10:00 do 12:00.

Společně ji povede duo výborných instrumentalistek a zpěvaček – Mélusine de Pas (sopranistka, hráčka na violu da gamba, mimo jiné též zakládající členka souboru Ensemble Lunaris) a Markéta Čechová ( klavíristka, cembalistka, varhanice, korepetitorka a sbormistryně, stálá členka souboru Ensemble Fiorello).
(Pokračování textu…)

Baroko na desáté Otevřené zahradě : Sobota 19. 5. 2018

Není to tak dávno, co jsme po jednom koncertu Scanduly jen tak nezávazně mluvili o tom, že bychom mohli zkusit pozvat k nám do Libčic pár sborů a že by se vidělo, zda by to mělo úspěch. A vida, najednou tu máme rok 2018 a s ním už desátý ročník festivalu, který se každým rokem vyvíjí a dávno překračuje hranice našeho malého městečka.
Prošli jsme s ním různé kraje, epochy i hudební styly. Tématem letošního ročníku bude BAROKO. Tohoto období jsme se v předchozích letech dotkli jen jednou a nyní bude této vrcholně zajímavé éře věnován celý jubilejní ročníku festivalu.
(Pokračování textu…)

Vzpomínkový večer na Václava Fischera v ZUŠ

„Nad polem krouží káně,
pod ním se plouží sáně,
na saních zvoní rolničky a svět je shora maličký.
Zvoní, zvoní, rolničky zvoní, sníh křupe pod botou a mrazem voní, voní.
Podkůvky vraných koní
taky se rozezvoní,
v lese se krčí jesličky, ach jak je ten svět maličký!
Zvoní, zvoní, rolničky zvoní, sníh křupe pod botou a mrazem voní, voní.“

S touto básničkou Václava Fischera zhudebněnou Petrem Ebenem vtančila na pódium skupina třeťáků a zahájila večer, kdy jsme si v ZUŠ připoměli nedožité 92. narozeniny tohoto básníka a textaře původem z Libčic.

(Pokračování textu…)

1 2 3 5