Author Archive

Adam Gebrian si přijel prohlédnout Uhelný mlýn a Kotelnu

Máte rádi Libčice? Žijete tu rádi a jste na ně hrdí? Fajn, tady máte o důvod víc, protože jsme „v televizi“! A ani jsme kvůli tomu nemuseli udělat žádný průšvih 🙂 .

Známý propagátor a kritik architektury Adam Gebrian k nám do Libčic přijel natočit čerstvý díl (14. 10. `20) svého projektu „Překvapivé stavby“ na mall.tv. (Pokračování textu…)

Zasedání zastupitelstva města: Bude repete!

„Aneb magická síla osmého hlasu“

Pokud sledujete místní politiku a pokud tak činíte opravdu bedlivě, pak jste možná zaznamenali tu zvláštní událost. Měsíc po zářijovém 13. zasedání zastupitelstva je svoláno zasedání 14.  A v čem je ta zvláštnost? Spočívá ve skutečnosti, že program je prakticky stejný… Co se tedy vlastně stalo? (Pokračování textu…)

Snad se tentokrát trefí

Celé jaro se starosta s místostarostou snažili podržet bývalou paní ředitelku základní školy ve funkci. Zdržovali a odkládali rozhodnutí. Osočovali rodiče, kteří předkládali racionální argumenty. A pak si z nich na jednání rady města dokonce udělali nemístnou legraci (usnesením o omluvě). Míru viny ať si prosím vyříkají mezi sebou.

Paní ředitelka nakonec odstoupila. To, jak velká to bude ostuda, nakonec určí až policejní vyšetřování. Bohužel po průtazích se to z hlediska organizace školního roku odehrálo velmi pozdě. (Pokračování textu…)

Formule 1 z Libčic

Jezdí po celém světě, všude tam, kde se zrovna prohánějí formule 1. Už hodně dlouho – celých 25 let. S těžkou taškou plnou foťáků a objektivů. Fotil a fotí Vettela, Hamiltona, Schumachera… Fotí rychlost a atmosféru.

A když nefotí Mercedesy, Red Bully či Ferrari, můžete ho potkat v Libčicích.  Třeba jak fotí rozzářené lampióny na náplavce během Svatého Martina… (Pokračování textu…)

Příprava územního plánu: předešli jsme problémům

Musíme se pochlubit: včera jsme na zastupitelstvu zabránili potenciálnímu průšvihu. Přispěl k tomu i předchozí příspěvek na našich stránkách. Jak a v čem?

Nejdůležitějším bodem jednání zastupitelstva ve středu 13.11.2019 bylo schválení „Návrhu zadání územního plánu”. Význam dokumentu podtrhla i hojná účast veřejnosti na zasedání. Díky dobré informovanosti celé široké libčické obce (o níž jsme usilovali i my) (Pokračování textu…)

Přes řeku: dobrý příklad Máslovic

Nejmenší obec, která vypsala regulérní architektonickou soutěž. To jsou Máslovice. Obec zakoupila bývalou hospodu na návsi, která ale dlouho fungovala jako autoopravna, což není to, co byste chtěli přesně uprostřed své obce. Následně na ni vypsala ve spolupráci s Českou komorou architektů soutěž, kde první tři ceny byly ve výši 30, 20 a 15 tisíc korun. Málo, co? Přihlásilo se 11 uchazečů.

A jak to dopadlo? Pojďte se podívat, Adam Gebrian Máslovicím věnoval aktuálně poslední díl svého seriálu o architektuře „Překvapivé stavby“ (z 6. 11. 2019). (Pokračování textu…)

Vypůjčeno z Úholiček: SKLÁDKA

Snad se na nás v Úholičkách nebudou zlobit. Ale u nás se k podobným diskusím nedostanete, protože plánované rozšíření skládky není v Libčicích tématem. Máme tu „svá zásadní témata“.  Půjčili  jsme si texty z úholičských obecních novin a dáváme je tu k dispozici jako výkop případné libčické diskuse… Samozřejmě dobře vím, že možnosti a úkoly Libčic jsou ohledně skládky jiné. Přesto je to zajímavé čtení. (Pokračování textu…)

5. Hašlerka: Walda, Kája a déšť

5. Libčická Hašlerka, září 2018

Víte, jak se jmenoval první návštěvník 5. Libčické Hašlerky? Bohužel, byl to déšť. A pršelo opravdu pořádně – tak, jak na žádném z předchozím ročníků. Přesto na nás obecenstvo nezanevřelo a diváci, nebo snad posluchači, kteří dorazili, se celou dobu dobře bavili.

Pátá Hašlerka měla lehce muzikálový nádech a pro ty, kdo jen poslouchali doma, možná překvapivé obsazení. Ale to bylo jen zdání. Ani Karel Gott, ani Waldemar Matuška osobně nedorazili. To se jen do jejich písniček od podlahy obula hvězda letošního ročníku Bohuš Matuš. (Pokračování textu…)

1 2 3 15