Author Archive

Vypůjčeno z Úholiček: SKLÁDKA

Snad se na nás v Úholičkách nebudou zlobit. Ale u nás se k podobným diskusím nedostanete, protože plánované rozšíření skládky není v Libčicích tématem. Máme tu „svá zásadní témata“.  Půjčili  jsme si texty z úholičských obecních novin a dáváme je tu k dispozici jako výkop případné libčické diskuse… Samozřejmě dobře vím, že možnosti a úkoly Libčic jsou ohledně skládky jiné. Přesto je to zajímavé čtení. (Pokračování textu…)

5. Hašlerka: Walda, Kája a déšť

5. Libčická Hašlerka, září 2018

Víte, jak se jmenoval první návštěvník 5. Libčické Hašlerky? Bohužel, byl to déšť. A pršelo opravdu pořádně – tak, jak na žádném z předchozím ročníků. Přesto na nás obecenstvo nezanevřelo a diváci, nebo snad posluchači, kteří dorazili, se celou dobu dobře bavili.

Pátá Hašlerka měla lehce muzikálový nádech a pro ty, kdo jen poslouchali doma, možná překvapivé obsazení. Ale to bylo jen zdání. Ani Karel Gott, ani Waldemar Matuška osobně nedorazili. To se jen do jejich písniček od podlahy obula hvězda letošního ročníku Bohuš Matuš. (Pokračování textu…)

Názory z televize

Politické spektrum: Martin Šimon

Když chcete znát názor svého souseda na komunální volby, můžete ho zastavit na ulici nebo si k němu přisednout v hospodě a prostě se zeptat. Nabízí se i varianta přečíst si radniční noviny, pokud máte silný žaludek.

Ne úplně vždy se vyskytne i další možnost – podívat se na svého souseda v televizi. Ano, po delší době bychom tu zase jednou rádi upozornili na „našince“, jehož názor je slyšet i mimo naše městečko.  (Pokračování textu…)

Tady bydlí LOS.

Čtyři roky uběhly jako nic a jsou tu zase. Komunální volby jsou za dveřmi a začínají plnit libčický veřejný prostor. Volit se bude 5. a 6. října.

A my chceme určitě dopadnout ještě lépe než před 4 lety. Ke správě města máme co říct a rádi bychom, aby náš hlas byl slyšet.

A protože se ke svému spolku, k LOSu, hrdě hlásíme, začínají se po Libčicích znovu na některých domech objevovat cedulky „Tady bydlí LOS“. Objevují se nejen na domech, kde bydlíme my LOSi, ale i u těch, kteří nám drží palce a podporují nás.

Pokud náhodou i Vy patříte k našim příznivcům a chcete nám vyjádřit svou podporu, nabízíme ke stažení A4 cedulku třeba do okna. K dispozici je zde ve formátu PDF.

(Pokračování textu…)

Letní kino: Sedmero krkavců pro děti

Letní kino 2018: Sedmero krkavců

Je to tady. Dětské představení letního kina na závěr letní sezóny. Předpověď je příznívá, zataženo, ale bez deště a s teplotou kolem 20° C. Přesto doporučujeme nepodcenit oblečení.

Pokud máte možnost, přibalte si vlastní skládací židle či karamitky (židlemi se postupně dovybavujeme, ale ještě v tom máme rezervy).

A cena? Jednotlivé děti: 40 Kč, vstupné rodinné: 120 Kč.
A nezapomeňte! Začínáme už v 20,00! (Pokračování textu…)

Přijďte mávat!

Zřejmě jen přirozená skromnost a velké pracovní vytížení zabránilo Radě města, aby na obecním webu publikovala zápis ze svého jednání č. 12/2018, které dle zápisu proběhlo 16. května. Shodou okolností jen 2 dny po jednání č. 11 (o němž si tu také ještě pár slov napíšeme).

A to je bezesporu škoda, kterou se pokusíme napravit. Musíme, protože do Itálie se odjíždí dnes (v pátek 25. 5.) a kdo by pak mával… Že všechno víte? Máte dítka, která v italském kraji Marche budou tančit, hrát nebo malovat? Nenechte se splést, o mávání ratolestem řeč není.

(Pokračování textu…)

Pohádkový les 2018

Letos na pohádkový les do „Chejnováku“ dorazil rekordní počet dětí. A tak to – s trochou nadsázky – bylo na hlášení do Zelené vlny „o kolonách a stojícím provozu“. Ale děti a pohádkové bytosti se naštěstí se zácpami popasují daleko lépe než auta. Pohádkový les již tradičně pořádá a organizuje Dětské centrum volného času Sahara, tedy Evžen Novák, za pomoci rodičů z Maliny, LOĎi, jiných spolků i neorganizovaných.

Pokud si chcete prohlédnout největší libčická strašidla, pohádkovou módu a dramata z cesty pohádkou, nakoukněte do příspěvku. (Pokračování textu…)

Do Kotelny přijede americký animátor Gene Deitch

Gene Deitch: Z lásky k Praze

Čas od času člověk něco mine, protože třeba úplně neví, že zrovna tohle by minout nechtěl. Abychom vás vyvarovali takového zklamání, nabízíme upoutávku / ochutnávku.

Na poslední květnovou sobotu (26. května) je v Kotelně ohlášena autogramiáda a představení autobiografické knihy „Z lásky k Praze“. A není to akce lokálního významu, nechte se pozvat. Nejen od nás, nám věřit nemusíte. Nechte se pozvat od povolanějších. (Pokračování textu…)

1 2 3 14