Author Archive

Podél řeky s chutí a bezpečně

Libčické křižovatky č.2/2018

Vyšlo v tištěné podobě Libčických křižovatek číslo 2 / 2018.

Řeč bude o Vltavské cyklostezce na našem levém břehu Vltavy, kterou bychom rádi brzy viděli plnohodnotně a v celé délce vyznačenou v mapách. Stezku, po které bychom mohli bezpečně dojít či dojet jak do Prahy, tak i do Kralup a dále.

Každý, kdo někdy jel z Libčic na kole podél řeky, ví, že oběma směry vede trasa občas terénem nepříliš pohodlným, místy jde dokonce o jízdu s jistou dávkou adrenalinu, kterou nejspíš ocení jen muži či sportovně zdatné dámy a dívky. Ostatní se necítí na úzké stezce v těsné blízkosti trati příliš bezpečně a komfortně. (Pokračování textu…)

Zveme vás na trh do šroubárny!

Farmářské trhy

Už delší dobu s Janou sníme o tom, že bychom chtěly v Libčicích pravidelně nakupovat čerstvou zeleninu a ovoce, květiny, farmářské produkty či řemeslné výrobky.

Prostě, že nám tu chybí trh. Takový, jaký býval ve většině měst v sezóně běžný. Trh podobný těm, na kterých při prázdninových cestách ochutnáváme lokální speciality.

(Pokračování textu…)

Město bude jednat o hliníku

Libčice: lokalita Hliník, 1952

Vyšlo v tištěné podobě Libčických křižovatek číslo 1 / 2018.
Milí čtenáři, pokud se pouštíte do čtení tohoto článku v domnění, že se dozvíte něco zajímavého ze světa chemie, tak vás bohužel zklamu. Chci se zde totiž krátce věnovat tématu developerských projektů, v nichž libčický hliník hraje poměrně významnou úlohu.

Těm z vás, kteří nevíte, co je, kde se hliník nachází a proč se mu tak říká, dlužím malé vysvětlení. (Pokračování textu…)

V Libčicích se odehrála „regulační“ premiéra

premiéra v Libčicích?

Ano, je to tak, i když se asi trochu divíte, o čem bude řeč. Vždyť místní ochotníci plánují premiéru Charleyovy tety až na polovinu června! Premiéra se totiž netýká divadla, nýbrž posledního zasedání zastupitelstva města, byť v mnohých ohledech i zde šlo o divadelní výstupy. Z pozvánky jste se však o této významné události dozvědět nemohli, proto Vás už nebudu napínat, premiérou mám na mysli jednání o vůbec prvním regulačním plánu v historii města. Do programu jednání zastupitelstva byl tento bod zařazen až těsně před jeho konáním a do zveřejněných vývěsek již doplněn nebyl. (Pokračování textu…)

Strategický plán na zastupitelstvu podruhé

aktualizováno: Ve středu 29. 7. 2015 nás čeká další jednání zastupitelstva města, během něhož budeme diskutovat nad několika pro město více či méně významnými záměry (např. revitalizace náplavky či prodej pozemku na seřadišti pro RHG). Vedle těchto projektů je v programu ZM zařazen i strategický plán (koncept najdete uvnitř článku), který by v budoucnu měl být vodítkem při rozhodování města o příštích investicích a záměrech. Na programu ZM bude strategický plán hned dvakrát. (Pokračování textu…)

Prodám kulturní dům. Zn. Spěchá.

Kulturní dům

Je Vám titulek povědomý? Pak vás paměť neklame. Znovu se v Libčicích diskutuje, znovu se místní lidé dělí na stoupence a odpůrce koupě kulturního domu. Tento libčický padesátník však není v příliš dobré kondici, své nejlepší roky má dávno za sebou a nejde tedy o nikterak lukrativní nemovitost. Otázka mít či nemít kulturák v majetku města se periodicky vrací na stůl a z tématu se postupem doby stalo jakési politikum poměrně zřetelně vyhraňující postoje jednotlivých volebních uskupení. (Pokračování textu…)

Letos poprvé – zpráva ze zastupitelstva č. 3

3. zastupitelstvo

Leden ještě nedoběhl do svého konce a v mailových schránkách členů zastupitelstva města se už objevilo oznámení o svolání prvního letošního zasedání ZM (č. 3) na středu 4. 2. 2015. Opět jsme se tedy potýkali s nedostatkem času, v němž můžeme reagovat na navržený program, poslední jednání rady města před ZM mělo proběhnout již 26. 1. (zbývalo 5 dní). 

(Pokračování textu…)

Zpráva z 2. jednání zastupitelstva města 16. 12. ’14

zast.zapis-16.12.2014

Po vánoční odmlce se vracíme k poslednímu zastupitelstvu loňského roku (16. prosince) a přinášíme stručný souhrn dlouhého a náročného jednání, které můžete kompletně shlédnout zde. Oficiální zápis z jednání ZM je na webu města.

(Pokračování textu…)

1 2