Author Archive

Libčický fotograf Tomáš Lisý vystavuje v Czech Photo Centre

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple pomáhající lidem s poškozením míchy v návratu do běžného života letos slaví 25 let od svého založení.  K této významné příležitosti Paraple ve spolupráci s Czech Photo Centrum připravilo výstavu svého dvorního fotografa Tomáše Lisého s názvem #zivotjejizda.

Navštívit ji můžete do 4. 10. 2019 v galerii Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích.
(Pokračování textu…)

Fotky z Expediční kamery

Pár fotek ze sobotní Expediční kamery. Za zmínku stojí několik postřehů.

Za prvé, festival se pěkně zabydlel v Kotelně. Lepší sál jsme si nemohli přát. Za druhé, máme nového baristu, který by se občas rád ukázal na některé z našich dalších akcí. Máte se na něco těšit! A za třetí, hlavní cenu v losování vstupenek (opravdu jde o náhodné losování) vyhrála již potřetí za sebou ta samá osoba. Situace se zdála být neudržitelná a tak se výherkyně ceny vzdala a přenechala ji dalšímu (připomínám opět náhodně vybranému) návštěvníkovi festivalu. Myslím, že by se dotyčná ale měla vážně zamyslet nad sázením Sportky.

Více o programu se dozvíte z předchozím článku.
(Pokračování textu…)

Expediční kamera 2018

Další ročník Expediční kamery v Libčicích je tu.  Mimo hlavní program – pásmo filmů s cestovatelskou a outdoorovou tématikou – jsme pro Vás připravili besedu, nebo spíše show s názvem „S Mitsubishi přes půl světa“. Dva dobrodruzi, Yak a Satya, přijedou ve svém expedičním voze vyprávět o loňské cestě do Mongolska a zpět. Večer nebude chybět koncert, byť pro tentokrát porušíme naši písničkářskou tradici a pozveme na pódium celou kapelu – Circus Ponorka. I když, s porušováním tradic to nebude tak horké. Přijďte se podívat!

(Pokračování textu…)

Kino Kotelna aneb vykračujeme levou nohou

KINO KOTELNA

Vážení spoluobčané, vyslechněte si hlášení městského rozhlasu: Kino Kotelna vás zve tuto sobotu 8. února na promítání filmu „Prezident Blaník“, které proběhne v prostorách zrekonstruované kotelny libčické šroubárny.

Pozor, oprava, nebude to v sobotu 8. února, ale v pátek 9. února od 20,00.
A ještě jedna oprava: nebude to v Kotelně, ale v Uhelném mlýně.
Tak ještě jedna drobná oprava: nebude to „Prezident Blaník“, ale jiný film.
Přijďte všichni! Děkujeme za pozornost.
(Pokračování textu…)

Snow film fest v obrazech

Jindy potemnělé zákoutí libčické šroubárny ožilo první prosincovou sobotu čilým ruchem. Kotelna se rozzářila a zevnitř se začala ozývat hudba. V patře bosky běhaly dětské smečky, v přízemí hodovali, popíjeli a družně se bavili dospělí. Hlavní věci se ale děly ještě o patro níž, ve sklepení a pod komínem, v místech, odkud v posledních měsících zmizely tuny sutin.

V Kotelně se konal čtvrtý libčický Snow film fest. Přinášíme fotoreportáž o pěti dějstvích.
(Pokračování textu…)

Sobotní dvojboj – Snow film fest plus koncert

Na sobotní odpoledne a večer jsme pro vás připravili kulturně-sportovní, nebo chcete-li sportovně-kulturní dvojboj. Po roce je zde opět festival filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách doplněný o večerní koncert.

Exkluzivním hostem bude hvězda letošní himálajské sezóny Zdeněk “Háček” Hák. Háček se zapsal do historie horolezectví, když letos spolu s Markem Holečkem vylezl novou cestu na osmitisícovový vrchol Gasherbrumu I. O tom, co znamená lézt v Himálaji alspkým stylem a proč je jejich výstup největší událostí českého horolezectví od dob Josky Rakoncaje, bude Háček povídat ve své přednášce.

Hudební tečku za festivalem nabídne skvělá slovenská písničkářka Katarzia. Autorský nu-folk-rap, nenásilný a přirozený mix žánrů, bude jistě intenzivním zážitkem pro ty, kdo vydrží až do konce. Pokud se chystáte jen na koncert, přijďte před osmou hodinou.
(Pokračování textu…)

1 2 3 4