Calendar
- Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama
- v českém znění
- USA, 1982, 115 min
- Režie: Steven Spielberg
- Scénář: Melissa Mathison
- Kamera: Allen Daviau
- Hudba: John Williams
- Hrají: Henry Thomas, Dee Wallace, Peter Coyote, Robert MacNaughton, Drew Barrymore, C. Thomas Howell, Erika Eleniak, K.C. Martel, Sean Frye, (více)
V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové.
(zdroj: csfd.cz)
- Romantický / Drama
- Česko / Norsko, 2021, 77 min
- Režie: Jan Foukal
- Scénář: Zdeněk Jecelín
- Kamera: Jan Šuster
- Hudba: Albert Romanutti
- Hrají: Eliška Křenková, Martin E. Kyšperský, Jan Strejcovský, Anita Krausová, Agáta Červinková, Pavel Zatloukal, Cyril Kaplan, Jiří Konvalinka
Hlavní hrdinové filmu Marťanské lodě, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. On kolem ní krouží, ona ho loví. Martin za ní odletí do Norska. Po návratů domů zjišťují, že bez sebe nemůžou být. Je to jak z hollywoodské romance, jen v kulisách Brna. Vyléčí vesmírná láska všechny bolesti?
(zdroj: csfd.cz)
Srdečně vás zveme v sobotu 11. prosince do Uhelného mlýna v Areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou na tvořivý sobotní program děti a rodiče z Libčic a okolí.
Celý Areál šroubáren je významným pokladem, na který mohou být Libčice pyšné, a i když sláva libčické šroubárny už zašla, něco nového zde ožilo. Galerie Arto.to se nachází v bývalém uhelném mlýně a do konce prosince představuje výstavu obrazů Petra Veselého: Závěsy. Téma vrstev, předmětnosti, obyčejnosti a současně posvátnosti, které prostupuje výstavou, se prolíná s industriálním prostředím. Stejně jako jsou vrstvy myšlenek, barev a předchozích verzí na obrazech Petra Veselého, tak má historické a významové vrstvy i celý areál, a (nejen) tím vzniká jeho duch, který je zkrátka cítit.
Byla by škoda nevyužít toho, co takové místo nabízí. Proto zveme rodiny s dětmi z Libčic a okolí na sobotu v Uhelném mlýně – v rámci programu si společně projdeme architekturou i výstavou a menší děti se budou moct zabavit například stavěním obřího komínu s vodojemem z naší dřevěné stavebnice v prostoru kotelny.
Vydejte se, rodiče i děti, v sobotu 11. prosince do Uhelného mlýna poznat historii šroubáren, načechrat si obzory na výstavě, děti mohou s Vámi tvořit, na místě Pop up Café Uhelný mlýn s Jendou Machovcem. Respektujeme platná opatření: rozestupy a respirátory.
- Komedie / Dobrodružný
- Česko, 2021, 103 min
- Režie: Andy Fehu
- Scénář: Andy Fehu, Ondřej Kopřiva
- Kamera: Jakub Ševčík
- Hudba: Mojmír Měchura
- Hrají: Štěpán Kozub, Jakub Štáfek, Martina Babišová, Andrea Daňková, Tomáš Magnusek, Leoš Noha, Roman Štolpa, Peter Butko, Jan Nosek Novák, Jakub Steklý
Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů.
(zdroj: csfd.cz)
- Drama
- Česko / Slovinsko / Slovensko, 2021, 92 min
- Režie: Olmo Omerzu
- Scénář: Petr Pýcha, Olmo Omerzu
- Kamera: Lukáš Milota
- Hudba: Monika Omerzu Midriaková
- Hrají: Miroslav Donutil, Alena Mihulová, Martin Pechlát, Eliška Křenková, Vojtěch Kotek, Pavla Beretová, Martin Havelka, Jan Vondráček, (více)
Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz.
(zdroj: csfd.cz)
Nenechte si ujít komentovanou prohlídku výstavy obrazů Petra Veselého, Závěsy. Provede Vás její kurátorka Vendula Fremlová. Petr Veselý je malíř brněnského konceptuálního okruhu a v arto.to galerii v Uhelném mlýně představuje svou tvorbu posledních dvou desetiletí. Konkrétní věcný motiv vystavených děl akcentuje specifická instalace v industriálních prostorách. Výstavu s názvem Závěsy můžete navštívit do konce prosince. Vstupenky pouze v online předprodeji na goout nebo ticketstream. Více na www.uhelnymlyn.cz a www.arto.to.
Komentované prohlídky výstavy: 16. 10., 6. 11. a 18. 12., začátek vždy v 15 h.
Termín autorského čtení sbírek Petra Veselého bude veřejnosti anoncován.
Důležitá informace pro návštěvníky:
Po dobu trvání výstavy od 10. 10. do 31. 12. 2021, bude možné zakoupit vstupenky pouze v online předprodeji na Goout nebo Ticketstream.
Skupinové a školní návštěvy objednávejte na adrese arto@arto.to
Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Středočeského kraje.
Výstavu Petra Veselého „Závěsy“ je možné v galerii Arto.to zhlédnout od 10. října do 31. prosince 2021.
Petr Veselý (1953) je solitérní uměleckou osobností spojenou s brněnským konceptuálním okruhem. V médiích malby, kresby a objektové tvorby, ale také v poezii, vytváří svébytný systém motivů, témat a hodnot. Patří k nim například vědomí tvorby jako (uměleckým dílem) neukončitelného myšlenkového procesu, nebo uvědomování si barvy jako hmoty, demonstrované od 80. let zájmem autora o šedou barvu.
Ve výběru maleb z posledních dvou desetiletí je akcentován konkrétní věcný motiv. Předmětné motivy v díle Veselého konotují žitý, obývaný prostor, ale také industriální, výrobní sektor. Nesou však i liturgické odkazy (např. omývání, koupání, podpírání, zahalování atd.) nebo odkazy ke konkrétním obrazům slavných malířů (Kubišta, Tizian ad.). Významová pluralita je podpořena monumentálním malířským pojetím, v němž jsou předmětné obrazové formy posunuty až na hranici abstraktní malby. Nové obsahy se ustavují v pohybu mezi abstraktním, duchovním a vznešeným na jedné straně a konkrétním, předmětným a věcným na straně druhé. Soustředěný cyklus Závěsy vede k úvahám o pohledu a dívání se. Současně otevírá samostatnou problematiku podkladu malby, který není jen pasivním „nosičem“ ale naopak samostatným činitelem. Závěs je proto přítomen také ve formě instalace výstavy – některé obrazy levitují volně v prostoru, a odhalují divákovi i svoji zadní, původně pro pohled neurčenou stranu. Výstava tak poukazuje na různé dimenze přemýšlení Petra Veselého o médiu závěsného obrazu.
Poslední adventní neděli 19.12.od 17.30h proběhne v evangelickém kostele již tradiční Vánoční mše J. J. Ryby. Těšit se můžete na vystoupení pěveckého sboru Scandula se sbormistrem Janem Šindelářem, na varhany zahraje Pavel Loukota, zpívat budou sólisté Alžběta Měkotová – soprán, Kamila procházková – alt, Petr Jedelský – tenor a Miroslav Jirák – bas. Komorní orchestr bude řídit Luboš Harazin.
Vstup dle platných vládních nařízení pouze pro očkované a prodělané nemoci covid, prosíme u vstupu do kostela předložit platné potvrzení. Maximální kapacita vánočního koncertu dle nařízení vlády je 1 000 návštěvníků, ale mohou být obsazena jen místa k sezení, budou přidány židle na sezení po stranách, přesto bude kapacita kostela omezena na příchozí sedící diváky. Děkujeme za pochopení.
Srdečně vás zve Libčický občanský spolek LOS za podpory města Libčice nad Vltavou.
Toto je pouze připomenutí historické události.
Klášter řádu benediktinů na Břevnově založil přemyslovský kníže Boleslav II. a pražský biskup Vojtěch v roce 993. Jednalo se o první mužský klášter v Čechách.
V zakládací listině je i první zmínka o Libčicích.
Obsah základací listiny Břevnovského kláštera
Datum: 14. leden 993,
Obsah: Boleslav II., kníže český, dává klášterubřevnovskému (Brevnowensi), který založil spolu s biskupem Vojtěchem z popudu papeže Jana [XV.], ves Břevnov, horu Žernovice (Schirnovnice), vsi Veleslavín (Wolezlawin) s lesem Šlachovem (Sclachow) a horou mezi Střešovicemi (Tressowicz) a Dol. Libocí (Lubocz), Dol. Liboc s lesem Malejovem, Ruzyň (Ruzen), 3 dušníky v Kuromrtvicích (Kuromirtwiche), v Praze desátý trh, desátý denár z pokut a 30 dušníků, 2 mlýny pod praž. hradem a 3 jezy, ves Vrané n. Vlt. (Nawranem) s desátkem v Radotíně, Skochovice (Scochowicz), desátek na Poříčí, lán u Vltavy(Wltaue),Libčice (Lubcicich), Vejprnice (Oyppernich), Němčice (Nymcyce), Třebestovice (Trebestowicz), Mračenice (Mracenicich), Kostel v Chcebuzi (Chocebuz), ves Hrdly (Heridel), Starý Mlýnec (Wlencich),poplatky od vladařů v Praze a Plzni na den zasvěcení kostela, desátý týden cla v zemi a desátý trh a peníz z pokut ve Slaném (Nazlanem), St. Plzenci (Plizeni), Litoměřicích (Lutomiricich), Kouřimi (Churimi) a Chrudimi. Vyjímá klášter z pravomoci provinčního soudu, osvobozuje jej od různých povinností, cel aj.
Poznámka:
Zakládací listina břevnovského kláštera ze 14. ledna 993 se dochovala pouze ve falsu ze 13. století. Tato listina je psána písmem 13. století shodným s písmem na konfirmaci Přemysla Otakara II. z roku 1255.
- Animovaný
- Česko / Slovensko / Francie
- 2021, 85 minut
- Režie: Michaela Pavlátová
- Předloha: Petra Procházková (kniha)
- Scénář: Ivan Arsenjev
- Hudba: Jevgenij Galperin, Sacha Galperine
- Hrají: Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Eliška Balzerová, Berenika Kohoutová
- v českém znění
Helena opouští všední život v rodné Praze, aby se v Kábulu vdala za svého milovaného spolužáka Nazira. Pod jménem Herra začíná v exotickém prostředí novou životní etapu. K vysněné budoucnosti ale nevede jednoduchá cesta. Ne všichni mají tak velké srdce jako Nazir a tolik smyslu pro humor jako hlava rodiny, pokrokový a vřelý dědeček. Herra hledá v novém světě svoje místo, když do jejího života nečekaně vstoupí citlivý chlapec Mad pocházející z dalekých hor. Ukazuje se, že štěstí si člověka může najít v situacích, kde by je nejméně čekal. Film režisérky Michaely Pavlátové vznikl na motivy knihy „Frišta“ novinářky Petry Procházkové.
(zdroj csfd.cz)
- Komedie / Drama
- Itálie
- 2021, 101 minut
- Režie: Paolo Costella
- Scénář: Paolo Costella, Paolo Genovese, Antonella Lattanzi
- Kamera: Fabrizio Lucci
- Hudba: Lele Marchitelli
- Hrají: Claudia Gerini, Carolina Crescentini, Ambra Angiolini, Filippo Nigro, Claudia Pandolfi, Fabio Volo, Renato Scarpa, Ignazio Oliva,
- s titulky
“Dokud vás Bůh nerozdělí…” A kdyby vás místo Boha rozdělil soudce, který prohlásí vaše manželství za neplatné, protože vás oddal kněz, který nebyl skutečným knězem? Co uděláte, pokud po letech ve vztahu zjistíte, že jste nikdy nebyli oddáni a že budete moci znovu říct své “ANO”(nebo taky “NE”) tomu samému člověku? Přesně to se stane hrdinům filmu Dokud nás Bůh nerozdělil. Příběh sleduje osud čtyř párů, před kterými stojí rozhodnutí, zda se po letech strávených v neplatném manželství znovu oddají. A podívaná je to opravdu napínavá. Atmosféra by se dala krájet snad víc, než když kráčeli k oltáři poprvé. Druhé osudové “ANO” totiž znamená začátek nového života…
(zdroj csfd.cz)
Více informací: https://libcickekrizovatky.cz/?p=26348
- Drama
- Česko, 2021, 98 min (Alternativní 93 min)
- Režie: Michal Nohejl
- Scénář: Marek Šindelka, Michal Nohejl, Vojtěch Mašek
- Kamera: Jan Baset Střítežský
- Hudba: La Petite Sonja, Hank J. Manchini
- Hrají: Martin Pechlát, Cyril Dobrý, Antonie Formanová, Tomáš Jeřábek, Otakar Brousek ml., Pavel Neškudla, Alexej Gorbunov, Vlastimil Venclík
- v českém znění
Jedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň… Večírek v rytmu kosmické psychedelie kultovních Kill the Dandies! se rozjíždí víc, než je osazenstvu milé. Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny. A z okupovaného baru vede jen jediná cesta: revoluce! Po téhle pitce nikdo nezůstane jako dřív.
(zdroj csfd.cz)
- Drama / Historický / Romantický / Životopisný
- Francie / Belgie / Nizozemsko
- 2021, 131 minut
- Režie: Paul Verhoeven
- Předloha: Judith C. Brown (kniha)
- Scénář: David Birke, Paul Verhoeven
- Kamera: Jeanne Lapoirie
- Hudba: Anne Dudley
- Hrají: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau, Louise Chevillotte, Hervé Pierre, Alexia Chardard
- s titulky
Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě (Virginie Efira) koncem 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou a živelnou Bartolomeu přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. Erotické drama legendárního Paula Verhoevena (Základní instinkt), natočené podle skutečného příběhu, si v hlavní soutěži festivalu v Cannes vysloužilo pro svou odvážnost bouřlivé reakce diváků i kritiků.
(zdroj csfd.cz)
Kontext… jaro 2020, ze dne na den jsme konfrontováni s nečekanou situací, adaptujeme se na nový model fungování, minimalizujeme sociální kontakty, které představují naši nejpřirozenější potřebu, přestáváme se vzájemně dotýkat, máme strach. Svět se zastavil? Nezastavil se úplně, dál se otáčí, ale my jsme zůstali v jakési paralýze, uzavření mezi čtyřmi zdmi. I galerie se stala osamoceným ostrovem, který bez přirozené sociální výměny pozbyl smysl existence.
Výstava představuje čtveřici autorů, kteří buď ze své vnitřní podstaty anebo vlivem daných okolností pracují s velmi jednoduchými výtvarnými prostředky, a tím co dělají, reflektují minulé, přičemž utvářejí nové. Projekt je záměrně postaven na aspektech vznikání uměleckého díla, rukodělnosti, manuální zručnosti, redukci prostoru a ohraničeného místa vzniku (byt, ateliér, zahrada). Vystavený soubor děl evokuje takzvané chudé umění, kdy z primitivního, nevýtvarného materiálu vzniká dílo nabité silným vnitřním obsahem a možnými výklady. Jednoduchost skrytě kontrastuje s nesmyslně přetékajícím hmotným trhem, je opozitem zahlcenosti, uspěchanosti a informačního přetlaku dnešního komplikovaného a snadno zneužitelného vnějšího světa…
Komentované prohlídky výstavy:
Únor: sobota 26. 2., 15 h
Březen: sobota 12. 3., 15 h
Duben: sobota 16. 4., 15 h
Tanec-improvizace-objekty
Taneční workshop s Cécile Da Costa, který proběhne přímo na výstavě. Lektorka povede účastníky k pohybové interakci s vystavenými díly. Určeno všem od 16 let.
Březen: sobota 19. 3.
Duben: sobota 23. 4.
Začátek vždy v 10 h.
Vstup s předem zakoupenou vstupenkou na výstavu.
Důležitá informace pro návštěvníky:
Po dobu trvání výstavy od 13. 2. do 30. 4. 2022, bude možné zakoupit vstupenky pouze v online předprodeji na Goout.
Skupinové a školní návštěvy objednávejte na adrese anna@arto.to
Výstava se koná za finanční podpory Státního fondu kultury, Ministerstva kultury, Středočeského kraje a Atelieru Hoffman.
V ART-klubu ACTOFFKA v Buštěhradě se koná ve čtvrtek 3. března 2022 koncert na podporu Ukrajiny, kde vystoupí mj. Gabriela Plachá, která vyučuje na libčické ZUŠ. Koncert bude streemován na youtube: https://youtu.be/dU9_xMtkmyE
Akce probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni, které bude věnován i výtěžek. Přispět můžete na místě (nutná rezervace) i online.
Kontext… jaro 2020, ze dne na den jsme konfrontováni s nečekanou situací, adaptujeme se na nový model fungování, minimalizujeme sociální kontakty, které představují naši nejpřirozenější potřebu, přestáváme se vzájemně dotýkat, máme strach. Svět se zastavil? Nezastavil se úplně, dál se otáčí, ale my jsme zůstali v jakési paralýze, uzavření mezi čtyřmi zdmi. I galerie se stala osamoceným ostrovem, který bez přirozené sociální výměny pozbyl smysl existence.
Výstava představuje čtveřici autorů, kteří buď ze své vnitřní podstaty anebo vlivem daných okolností pracují s velmi jednoduchými výtvarnými prostředky, a tím co dělají, reflektují minulé, přičemž utvářejí nové. Projekt je záměrně postaven na aspektech vznikání uměleckého díla, rukodělnosti, manuální zručnosti, redukci prostoru a ohraničeného místa vzniku (byt, ateliér, zahrada). Vystavený soubor děl evokuje takzvané chudé umění, kdy z primitivního, nevýtvarného materiálu vzniká dílo nabité silným vnitřním obsahem a možnými výklady. Jednoduchost skrytě kontrastuje s nesmyslně přetékajícím hmotným trhem, je opozitem zahlcenosti, uspěchanosti a informačního přetlaku dnešního komplikovaného a snadno zneužitelného vnějšího světa…
Komentované prohlídky výstavy:
Únor: sobota 26. 2., 15 h
Březen: sobota 12. 3., 15 h
Duben: sobota 16. 4., 15 h
Tanec-improvizace-objekty
Taneční workshop s Cécile Da Costa, který proběhne přímo na výstavě. Lektorka povede účastníky k pohybové interakci s vystavenými díly. Určeno všem od 16 let.
Březen: sobota 19. 3.
Duben: sobota 23. 4.
Začátek vždy v 10 h.
Vstup s předem zakoupenou vstupenkou na výstavu.
Důležitá informace pro návštěvníky:
Po dobu trvání výstavy od 13. 2. do 30. 4. 2022, bude možné zakoupit vstupenky pouze v online předprodeji na Goout.
Skupinové a školní návštěvy objednávejte na adrese anna@arto.to
Výstava se koná za finanční podpory Státního fondu kultury, Ministerstva kultury, Středočeského kraje a Atelieru Hoffman.
Kontext… jaro 2020, ze dne na den jsme konfrontováni s nečekanou situací, adaptujeme se na nový model fungování, minimalizujeme sociální kontakty, které představují naši nejpřirozenější potřebu, přestáváme se vzájemně dotýkat, máme strach. Svět se zastavil? Nezastavil se úplně, dál se otáčí, ale my jsme zůstali v jakési paralýze, uzavření mezi čtyřmi zdmi. I galerie se stala osamoceným ostrovem, který bez přirozené sociální výměny pozbyl smysl existence.
Výstava představuje čtveřici autorů, kteří buď ze své vnitřní podstaty anebo vlivem daných okolností pracují s velmi jednoduchými výtvarnými prostředky, a tím co dělají, reflektují minulé, přičemž utvářejí nové. Projekt je záměrně postaven na aspektech vznikání uměleckého díla, rukodělnosti, manuální zručnosti, redukci prostoru a ohraničeného místa vzniku (byt, ateliér, zahrada). Vystavený soubor děl evokuje takzvané chudé umění, kdy z primitivního, nevýtvarného materiálu vzniká dílo nabité silným vnitřním obsahem a možnými výklady. Jednoduchost skrytě kontrastuje s nesmyslně přetékajícím hmotným trhem, je opozitem zahlcenosti, uspěchanosti a informačního přetlaku dnešního komplikovaného a snadno zneužitelného vnějšího světa…
Komentované prohlídky výstavy:
Únor: sobota 26. 2., 15 h
Březen: sobota 12. 3., 15 h
Duben: sobota 16. 4., 15 h
Tanec-improvizace-objekty
Taneční workshop s Cécile Da Costa, který proběhne přímo na výstavě. Lektorka povede účastníky k pohybové interakci s vystavenými díly. Určeno všem od 16 let.
Březen: sobota 19. 3.
Duben: sobota 23. 4.
Začátek vždy v 10 h.
Vstup s předem zakoupenou vstupenkou na výstavu.
Důležitá informace pro návštěvníky:
Po dobu trvání výstavy od 13. 2. do 30. 4. 2022, bude možné zakoupit vstupenky pouze v online předprodeji na Goout.
Skupinové a školní návštěvy objednávejte na adrese anna@arto.to
Výstava se koná za finanční podpory Státního fondu kultury, Ministerstva kultury, Středočeského kraje a Atelieru Hoffman.
Cvičíte jógu a nejste jisti, zda děláte vše skutečně správně?
Naše lektorka Magdalena Šaclová Vás zve na sobotní jógu, kde případné Vaše chybí opraví….
Mohou přijít i ti, kteří si chtějí jen u jógy odpočinout.
Příjemné jógové setkání pak navečer doplní i meditace s Renatou Balko, kde se budete moci odreagovat nejen od současné vypjaté situace, ale i načerpat sílu do dalších dní…
Těšíme se na Vás 🌞🌺
Soubor Scandula se znovu po třech letech zapojuje do celostátní akce Zpíváme pro UNICEF, což je řada benefičních sborových koncertů, jejichž výtěžek se posílá na jeden z programů UNICEF, letos konkrétně na program „Děti ve válce“. V době, kdy jsme se do akce přihlásili, nás však ani ve snu nenapadlo, že tyto peníze budou potřebovat i děti tak blízko nás.
Scandula se rozhodla zazpívat na dvou takových koncertech, na kterých se bude podílet se spřízněnými sbory („Období sboru“ z Nelahozevsi, „Velvarský Pěvecký Spolek“ a dětský pěvecký sbor „Tolárek“ z Velvar, „Tutti cantate“ z Veltrus a „Senza Nome“ z Libčic nad Vltavou).
První z koncertů se uskuteční ve středu 23. března v 18 hodin v evangelickém kostele v Libčicích nad Vltavou.
Druhý koncert se bude konat v pátek 25. března v 19 hodin v sále krásného moderního kostela Krista Spasitele v Praze na Barrandově, Grussova 1274/6.
Na obou koncertech zazní trochu vážné hudby, trochu lidových písní, ale i černošské spirituály.
Srdečně Vás na zveme na tyto koncerty, které aspoň trochu pomohou ohroženým dětem.
Tajemství staré bambitky je jednou z nejúspěšnějších českých pohádek posledního desetiletí. Premiéra se uskutečnila na obrazovkách České televize 25. prosince 2011 a tehdy ji vidělo přes dva miliony diváků. Takřka přesně po deseti letech se její volné pokračování vrátí. Tentokráte ovšem do kin.
Podrobnosti již brzy….
Přijďte prodat již nepotřebné, co ale ještě může posloužit ostatním…
Pojďte si výhodně nakoupit oblečení, hračky, knihy, bižuterii, boty a mnoho dalšího.
Blešák se bude konat v rámci farmářských trhů. O místě konání (Sokolák/Šroubárny či KC Fara Libčice) budeme informovat na našich stránkách www.mcmalina.cz.
Přihlášení prodejců na centrum-malina@seznam.cz.
Tradiční Libčické farmářské trhy, vždy v sobotu 1x za 14 dní v areálu Sokola.
- pekárna U Hrdinů
- paní Krejčová se slovenskými sýry a uzeninami
- Farma Zdraví z pole – jejich produkty nejprve objednejte na www.zdravizpole.cz a na trhu vyzvedněte
- Jablka, hrušky a mošty z Liběšic
- Šárka Sekerová s dobrotami na pozdní snídani či včasnou svačinu
- Jana Kejmarová s domácím pečivem
- Džemy od Kvasničky
- Tadeášovo koření
- 9 barů a Jenda Machovec se svou skvělou kávou
- vejce od Huberta
- Abatyka – originální oděvy J. Krajčové
- Rosabella
- Majda Šaclová
- Barbora Frey s květinami
- Tomáš Hašek s mošty, medem, medovinou a dalšími produkty
Podrobnosti již brzy…