Ing. Petra Pelešková

Kandidátka do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou na 1. místě za Libčický občanský spolek LOS.

Ing. Petra Pelešková (1.)

 

Petra žije v Libčicích už téměř třicet let. Povoláním stavební inženýrka má zkušenosti ze státní správy, s přípravou a vedením projektů financovaných ze státních i evropských fondů. Osmým rokem je zastupitelkou za LOS na radnici v Libčicích.

 

Farmářské trhy, zeleň v Libčicích, fasáda školy a školky nebo tolik oblíbené Oranžové hřiště – to jsou projekty, se kterými je Petra přímo spojená. Ví dobře, jak funguje místní komunita, proto ji do realizace dětského hřiště aktivně zapojila. A právě v místních lidech vidí ten největší potenciál pro rozvoj města.

Petra pochází z Teplic, kde prožila celé dětství. Do Prahy pak odjela za studiem stavební fakulty ČVUT, odkud už bylo do Libčic blízko. V současnosti pracuje jako vedoucí stavebního odboru na úřadě v Černošicích a tak ví, co to znamená otevřený a vstřícný úřad.

Proč Petru za starostku?
Vidí věci z dlouhodobé perspektivy a v souvislostech. Rozumí veřejným zakázkám, územnímu plánování i úřadu jako nástroji samosprávy. Petra umí klidně komunikovat. Umí vystihnout podstatu problému, nemá problém s odlišnými názory a dívá se na věci ze široka a v kontextu. I díky svému povolání umí vést tým a co víc, je schopná ho také stmelit.

Petra chce radnici otevřít občanům, nejen v otevíracích hodinách, ale především chce předávat informace z radnice včas, kvalitně a srozumitelně všem. Chce vtáhnout do dění ve městě obyvatele tak, aby byli mnohem více zapojeni do budování města a mohli v předstihu sami vyjádřit své potřeby.

Váží si upřímnosti a přímého jednání, ač nemusí být vždy příjemné a obdivuje ty, kteří na úkor svého pohodlí vytváří něco pro druhé.

> Podívejte se na další kandidáty Libčického občanského spolku LOS do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou v roce 2022