Kandidát do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou na 15. místě za Libčický občanský spolek LOS.

PhDr. Petr Schönfeld (15.)

 

Jeho rodina žije v Libčicích od roku 1927, kdy se tu narodila Petrova matka, o kterou se stará. Mnozí jistě pamatují také dědečka Františka Krtičku, který byl místním lékařem, a jeho stejnojmenného syna, který po otci zdědil nejen povolání, ale i vzácně laskavou a přátelskou povahu. Petra do Libčic přivezli ve věku čtyř dnů z pražské porodnice a bez těchto pár dnů tu v den voleb žije 72 let a 350 dnů. Profesně byl novinářem, šéfredaktorem a ředitelem různých deníků a týdeníků. Předsedal Unii vydavatelů denního tisku a řídil velkou tiskárnu. Vlastnil také firmu obchodující s novinovým papírem. Také, spíše pro vlastní potěchu, byl nějakou dobu zaměstnancem pražské ZOO. Do všech těchto zaměstnání pokud možno jezdil na kole. Cyklistiku provozuje i teď v důchodu, ale prý jezdí čím dál pomaleji.

Petr byl v posledním volebním období byl členem městského zastupitelstva, kde se snažil prosadit otevřenou a přímou komunikaci, která mu v pojetí dosavadního vedení radnice velmi chybí. Své místo v zastupitelstvu před rokem předal mladšímu Janu Menšíkovi, aby mohl naplno a s elánem uplatnit své zkušenosti právníka a hasiče.

Do Libčických novin sepsal v několika uplynulých letech seriál článků o historii našeho města a životech jeho obyvatel. Podle ohlasů to snad zajímalo nejen ty starší, ale i mladé a ty, kteří se v průběhu posledních let do Libčic přistěhovali.

> Podívejte se na další kandidáty Libčického občanského spolku LOS do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou v roce 2022