Rozhovory v Kotelně I. : Sousedství po italsku a po česku

– ZRUŠENO –

Oznamujeme veřejnosti, že akce Rozhovory v Kotelně, Sousedství po italsku a po česku, která se měla konat v sobotu 14.3.2020 od 18.00 se nebude konat. Podle vývoje situace v souvislosti s virovou nákazou zahájíme Rozhovory, až k tomu budou vhodnější podmínky.
 
*****

Byla by škoda nepřivést do tak interesantního kulturního centra, jímž se rekonstruovaný Uhelný mlýn a Kotelna ve Šroubárně stávají, také žánr, v němž se hlavně mluví. Ne divadlo, to má v Libčicích dostatečně silné zázemí, ale rozhovor. Rozhovory s lidmi, kteří jsou názorově zajímaví, něco dobrého a užitečného dokázali, prožili a dovedou o tom poutavě vyprávět.

Zkusíme tedy čas od času do Libčic takové lidi pozvat a nabídnout i veřejnosti, aby se jich mohla zeptat a diskutovat s nimi. Bude-li zájem, pozveme další a další a další. 

Vstupné se vybírat nebude, za občerstvení se platí.

Sousedství po italsku a po česku

Jak spolu lidé žijí v Itálii v malém městě, jsou nějaké podobnosti s naším sousedským životem, jaké jsou mezigenerační vztahy, jak se mění obecní autority, jaké je jejich a naše zdravotnictví…. Rozhovor se bude vyvíjet tak, jak to přijde. Téma sousedství můžeme chápat i v širším smyslu vztahů mezi lidmi a úřady, politikou v lokálním i velkém rozměru. Protože oba hosté jsou hudebníci, mezi částmi rozhovoru zahrají i zazpívají, Bára Štěpánová se svým manželem, Emanuele Gadaleta s V. S. Quartet.

Barbora Štěpánová je herečka a moderátorka, příležitostná hudebnice a zpěvačka, ale také sousedka z nedalekých Zákolan. Zajímá ji veřejný život, nebála se podepsat Chartu 77, v roce 1989 zlobila režim ve Společnosti za veselejší současnost, krátce spolupracovala na Hradě s Václavem Havlem, když se stal prezidentem. Málo se o ní ví, že patřila k zakladatelům dnešní skupiny Čechomor. Stokrát opakované otázky pokládané populárním celebritám v rozhovoru s ní nezaznějí.

Emanuele Gadaleta je violoncellista, hudební vědec a ředitel Českého muzea hudby. Je to vlastně také trochu náš soused, vyučuje na Základní umělecké škole v Kralupech. Od konce 90. let 20. století žije v Praze, rodinu má s Češkou. Nenaplňuje stereotypní představu o Italech, sám o sobě říká, že je svou touhou po pořádku spíš Němec. Před pár týdny mu italský velvyslanec předal od italského prezidenta Řád za zásluhy o Italskou republiku rytířské třídy. Je to nejvyšší italské vyznamenání.

Kdy se veřejný rozhovor koná: v sobotu 14. 3. 2020 od 18:00 hodin.

Kde se koná: Kotelna, Areál Šroubárny 40, Libčice nad Vltavou

Kdo ho moderuje: Hannah Bartíková a Martin Sekera

Zatím žádné komentáře.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>