Tomáš Lisý

Kandidát do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou na 6. místě za Libčický občanský spolek LOS.

Tomáš Lisý (6.)

 

Velký sportovec a aktivní člověk – Tomáš je zkrátka muž mnoha dovedností, ale jednoznačně neustále v pohybu. Nejčastěji ho asi potkáte, když kolem vás v Libčicích při tréninku proběhne. Profesně je rozkročen mezi sport a umění. Je totiž profesionálním fotografem a zároveň trenérem lyžování. Pracuje v užším vedení neziskové organizace Sportability. Specializuje se na trénink handicapovaných lyžařů a své svěřence doprovázel na mnoha mezinárodních závodech a paralympiádách. Tomáš je sám výkonnostním sportovcem. Vedle celoživotní vášně k horolezectví, závodí v triatlonu a běžeckém lyžování. Ve volném čase mimo jiné organizuje pro libčické děti závody v běhu a cyklistice. Jeho rodinná historie je silně spjata s Libčicemi a jejich rozvojem. Karel Fischer, Tomášův prapraděda v Letkách na konci 19. století založil cihelnu, kterou rodina až do znárodnění po druhé světové válce provozovala.

 

 

V Libčicích, kde Tomáš vyrostl, si váží zejména klidu, daného jejich umístěním, okolní přírody a zároveň velmi dobrého spojení nejen do Prahy. Uvědomuje si obrovský nevyužitý potenciál města, který musí být velmi citlivě a zodpovědně uchopen. Za potřebné považuje vybudování maximálně funkční a využitelné sportovní haly v Libčicích. Za jednu z velkých priorit potom vznik cyklostezky Kralupy – Libčice – Praha.

Díky oběma svým povoláním Tomáš navštěvuje mnoho míst po celém světě. Často se setkává s lidmi napříč různými obory. Jeho předností je komunikace. S ní je spojena práce fotografa, trenéra i vedení neziskových organizací. Tam komunikační dovednosti využije při hledání dobrovolníků, nebo při jednání s partnery pro získávání prostředků od sponzorů či v rámci grantových řízení.

> Podívejte se na další kandidáty Libčického občanského spolku LOS do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou v roce 2022