Přečtěte si newsletter vedení radnice

Informace chybí i tam, kde mají lidé k sobě blízko, v našem spolku. Nikdy jich není dost. A tak jsme začaly psát newslettery. Začaly – protože my, dvě ženy ve vedení města. Množné číslo – protože už jich je víc než jeden. Aktuální, neformální souhrn toho, čemu se věnujeme – investičním a dotačním projektům, provozním záležitostem i kulturním aktivitám.

A nyní si je můžete přečíst také.

Chcete-li další newsletter rovnou do vaší mailové schránky, zanechte nám na sebe kontakt.

Komentářů: 6

  1. Martin Š. napsal:

    “Vnitřní oběžník” není moc vnitřní, když je distribuován 1) veřejně a navíc i 2) adresně. Je to prostě politický oběžník jako každý jiný. Není nutné tomu dávát nekonzistentní názvy.

    “Vnitřní” jsou na něm pouze zprávy z vedení radnice, které se až dosud v tomto detailu nezveřejňovaly (Nebo ne ve formě, které bych si byl všimnul.). To je škoda.

    Mimochodem, od minulých voleb trochu upadla komunikační kultura vůči veřejnosti na obou stranách. Průběžné aktivity opozice nejsou moc vidět, nikde není žádný log jejich aktivit. Radniční komunikace je sice lepší, ale některé informační nešvary zůstaly. Například odkazování na přílohy a zprávy, které nejsou veřejné. Nebo nesmyslná změna v zápisech, kdy víme, kdo mluvil, ale nevíme, co řekl.
    Některá tato nastavení komunikační kultury nepovažuji za vhodná, protože to neprospívá občanské informovanosti v obci a v důsledku toho i kvalitě deliberativních a rozhodovacích procesů. Lidské zdroje, jak všichni snad vědí, máme v Libčicích jen jedny.

    Pozitivní na komunikační kultuře v poslední době je to, že mírně utichla aktivita některých notorických trolů na sociálních sítích. I tak je potřeba je nekrmit a poradit jim s odbornou psychogickou či psychiatrickou péčí.

    • Martin Š. napsal:

      Tak jsem se zase spletl. Komunikační kultura asi tedy nepokvete. Opět se nám rozjíždí “soutěž ve trolení”. To je smutné. Tentokráte o financování drobných aktivit veřejného zájmu formou městských dotací.

      Než to pár trolů na sítích zableje svoji toxicitou, tak je potřeba hned na začátku říci, co je vlastně podstatné. Podstatní jsou lidé, kteří ty drobné aktivity veřejného zájmu organizují, lidé, kteří je v tomto podporují, a lidé, kteří na akce přijdou a mají z nich radost. Tečka.

      Není podstatné, zdali osoba A dostala o pár tisíc víc jak osoba B. V Libčicích máme převis žádostí nad alokovanou výší dotace, což je z pohledu občana dobrá zpráva. Můžeme si vybírat. Podle vlastního vkusu a nátury.

      Rozhodování o tom, kde přesně a kolik dát či nedat je těžká a nevděčná práce. Žádosti musí být krátké, jinak by jejich hodnocení a administrace stálo příliš pracovního času zúčastněných. Už jen ten počet agresivních názorů na sociálních sítích ukazuje, že valná většina lidí by nebyla schopna se takovéto činnosti zodpovědně věnovat. Snad všichni i nesportovci vědí, že “okopávat rozhodčího” je prasárna, kterou nikdo se zájmem o hru nedělá.

      Nejsem si vůbec jist, jestli všichni účastníci těch debat na sítích ohledně financování drobných aktivit veřejného zájmu dobře zvážili, jestli náhodou nedělají tím svým vystupováním tzv. “medvědí službu”. Toxická debata na sítích o té či oné drobné aktivitě veřejného zájmu ji totiž může zásadně poškodit – jak v očích nezaujatých čtenářů tak z pohledu organizátorů těch akcí.

      Měl jsem pocit, že v minulých letech v Libčicích jsme všichni už viděli dost příkladů, kdy vyhrocování místního politického boje vedlo k poškození a poškozování místních institucí, o které bychom měli ve vlastním zájmu pečovat. Asi krátká paměť.

  2. Tereza Nehasilová napsal:

    Ahoj Martine, díky za komentář. Máš pravdu, že označení interní nedává smysl, když dojde na zveřejnění. Newslettery tak původně fungovaly, ale dostaly jsme zpětnou vazbu, proč je nezveřejnit, když už jsme si s nimi daly práci. Jde o podrobnější informace, které se nevejdou ani do novin ani na web města. Zároveň je ale po nich poptávka, jak ze spolku, tak od dalších lidí, kteří se o dění ve městě zajímají. Za nás je to maximum, co komunikaci můžeme momentálně dát.
    K zápisům z jednání – ano, došlo k zásadní změně v psaných zápisech z jednání zastupitelstva, kdy není zaznamenávána diskuze. Neznamená to ale, že by informací ven šlo méně, naopak. Diskuzi nezaznamenáváme do textu zápisu na základě doporučení, proto, aby nedocházelo ke zkreslení sdělení. Zveřejňujeme však úplné zvukové a video záznamy, a v textu zápisu je stopáž, kdy se kdo k čemu vyjádřil. Zveřejňujeme také všechny podklady pro jednání zastupitelstva, to dřív zvykem nebylo. Vše je přes tu aplikaci usneseni.cz
    https://mesto-libcice-nad-vltavou.usneseni.cz/verejne/

  3. Petr napsal:

    To by mě zajímal důvod, proč to nemůže být zveřejněno na oficiálních stránkách města. Možná proto, že to je čistě sebeprezentace Vás dvou a zbytek lidí na městě nic nedělá? Jaký je důvod, že to tam nemůže být.

  4. Tereza Nehasilová napsal:

    Dobrý den pane Petře, newsletter sepisujeme primárně pro členy spolku, který nás na radnici vyslal. Jde o způsob, jak předat informace uceleně a hromadně. Sice se potkáváme pravidelně, ne vždy však může na setkání spolku přijít každý, a proto komunikujeme i takto. A protože jsme dostali zpětnou vazbu, že by newsletter mohl zajímat i další občany, rozhodli jsme se jej zveřejnit. Na rozdíl od informací, které jdou oficiálními kanály z radnice, si v něm můžeme dovolit být více osobní, sdělit radosti i obavy, nemusíme být formální. Jde prostě o jiný formát pro jinou platformu.

  5. Martin Š napsal:

    To jsou nekompletní čísla! Tady na webu mají všechno! Viz www . zalibcice . cz

    Lídr je prej “Jan Novák”: …nasi-lide

    Prázdný program: … program

    Ale maká se na tom už od listopadu 2024.

    Tak si říkám, jestli neměli začít inzerátem na webdesignérku nebo webdesignéra. Zřejmě na to bude čas až po žních.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>