Ilona Ptáčková

Kandidátka do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou na 7. místě za Libčický občanský spolek LOS.

Ilona Ptáčková (7.)

 

Ilona je zastupitelkou za LOS již dvě volební období a od založení LOSu je jeho předsedkyní. Vyrostla v Kobylisích a takovou malou spojnicí s Libčicemi, kde žije již přes 25 let, byl ÚJV Řež, kde v minulosti také pracovala valná část obyvatel Libčic.

V současné době pracuje v nadnárodní společnosti zabývající se výhradně pojištěním lidí, ale práce ve službách jako takových ji provází přes dvacet let. V Libčicích například vedla školní jídelnu MŠ. I díky tomu dobře zná úskalí práce s lidmi a veřejností a má dobrý vhled do místních poměrů. V zeleni vltavského údolí bydlí moc ráda, stejně tak je ale ráda za dobré spojení s Prahou, kde i přes problémy a nedostatky velkoměsta je možné také hledat mnohé inspirace v městských částech, jak by mohla radnice sloužit lidem v místě, kde žijete.

 

Ilonu radnice zajímá zvláště z pohledu úřad versus občan, tedy poskytovatel služeb versus uživatel služeb a ráda by se zasadila o zlepšení otevřenosti radnice a komunikace s lidmi. V Libčicích vyrostly její tři děti, kluci od dětství byli spjati s libčickým fotbalem a nejstarší zůstává věrný AFK i teď v dospělosti. Za posledních deset let se Ilona podílela na mnohých kulturních a volnočasových aktivitách pořádaných spolkem, nejvíce však spolu s Lubošem Harazinem stojí za udržením tradice Libčické Hašlerky, kterou se daří i přes stále větší a větší finanční náročnost každým rokem pro libčické opakovat, …stejně tak je to o Vánocích s Rybovou mší v jejím místním komorním podání.

> Podívejte se na další kandidáty Libčického občanského spolku LOS do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou v roce 2022