Mgr. Martin Sekera, Ph.D.

Kandidát do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou na 14. místě za Libčický občanský spolek LOS.

Mgr. Martin Sekera, Ph.D.

 

Martin Sekera pochází z Kralup, v Libčicích žije od roku 1996 s manželkou Šárkou, která vede zdejší městskou knihovnu. Profesně je spojen s Národním muzeem, v němž je ředitelem Knihovny Národního muzea, od loňského roku i Historického muzea a je také statutárním zástupcem generálního ředitele. Dvacet let také učil na vysoké škole. V roce 2006 spoluzakládal spolek Liběhrad, za který byl potom radním pro školství a kulturu.

 

Byl spoluredaktorem městského zpravodaje. Vytvořil první městská pravidla pro grantový systém podpory kulturních akcí a pro čerpání z fondu školského rozvoje. Pokusil se změnit poměry v libčické základní škole, ale nepovedlo se mu to. Školskou otázku považuje za jednu ze stěžejních a současně nejsložitějších pro rozvoj města. Proto situaci zdejších škol sleduje permanentně. Vzhledem ke své práci ve státní příspěvkové organizaci se orientuje v oblasti veřejných zakázek, což je důležité i pro komunální politiku.

> Podívejte se na další kandidáty Libčického občanského spolku LOS do zastupitelstva města Libčice nad Vltavou v roce 2022