Calendar
- komedie / drama
- Chorvatsko
- 2018
- 99 minut
- s titulky
- kde: Libčická plovárna
- vstupné: 100 Kč
Konání představení a podmínky podléhají aktuální epidemické situaci. Za nepříznivého počasí se promítání nekoná. Máte-li židli, nestyďte se si ji s sebou přinést.
Více o filmu
- Režie: Nevio Marasovic / Scénář: Nevio Marasovic
- Hrají: Janko Popovič Volarič, Zlatko Buric, Nataša Janjić, Miloš Timotijevič, Alma Prica, Inti Sraj, Sara Hjort Ditlevsen, Domen Valic
Záhřeban Alan (Janko Popovič Volarič) se může pochlubit dobře nastartovanou kariérou grafického designera v bohaté slovinské reklamní agentuře. V osobním životě ale tak úspěšný není. Přestože působí na první pohled jako sympaťák a s dívkami navazuje známosti velmi snadno, nedokáže udržet dlouhodobější vztah. To, co bral dříve na lehkou váhu, jej začíná s přibývajícím věkem trápit stále víc. Když se s ním rozejde jeho poslední dívka Marina (Nataša Janjić), dostává se do hluboké krize, která končí totálním zkratem při firemní oslavě za účasti firemní generality a rvačkou s kolegy. Tato událost se stává impulsem pro zásadní změny v Alanově životě.
S podporou města Libčice nad Vltavou a spolku libčice.net pořádá libčický občanský spolek LOS.
(zdroj: csfd.cz)
- životopisný / akční / krimi / thriller / komedie
- USA / Japonsko
- 2017
- 115 minut
- s titulky
- kde: Libčická plovárna
- vstupné: 100 Kč
Konání představení a podmínky podléhají aktuální epidemické situaci. Za nepříznivého počasí se promítání nekoná. Máte-li židli, nestyďte se si ji s sebou přinést.
Více o filmu
- Režie: Doug Liman / Scénář: Gary Spinelli / Kamera: César Charlone / Hudba: Christophe Beck
- Hrají: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wright, Jesse Plemons, Caleb Landry Jones, Alejandro Edda, Jayma Mays, Connor Trinneer, E. Roger Mitchell
Tom Cruise znovu spojil své síly s režisérem filmu Na hraně zítřka, Dougem Limanem, ve snímku založeném na skandálním skutečném příběhu podvodníka a pilota, kterého tajná služba najala, aby se podílel na jedné z největších utajených operací v amerických dějinách. Snímek Barry Seal: Nebeský gauner, který vychází ze skutečných událostí, vám připomene důležité pravidlo: Pokud je to pro dobro věci, není to zločin…
S podporou města Libčice nad Vltavou a spolku libčice.net pořádá libčický občanský spolek LOS.
(zdroj: csfd.cz)
Na trhu budou:
- výdej objednávek zeleninových bedýnek z farmy Zdraví z pole www.zdravizpole.cz
- tradiční uzeniny a sýry paní Krejčové
- mandle, olivový olej a zelené i černé olivy od paní Sejkorové
- dobroty od Šárky Sekerové
- čerstvé pečivo z pekárny U Hrdinů
- chilli speciality od Chillipikanterie
- domácí moučníky Jany Kejmarové
- květiny Vandy Hamzové z Únětic
- Jandourkovi s postavičkami, ozdobami a dalšími výrobky z kukuřičného šustí
- Tadeášovo koření
- a samozřejmě Jenda s Klárkou a jejich skvělá káva!
- pohádka / fantasy / komedie
- Česko
- 2020
- 115 minut
- česky
- kde: Libčická plovárna
- vstupné: 100 Kč
Konání představení a podmínky podléhají aktuální epidemické situaci. Za nepříznivého počasí se promítání nekoná. Máte-li židli, nestyďte se si ji s sebou přinést.
Více o filmu
- Režie: Petr Kubík / Scénář: Petr Kubík, Lukáš Daniel Pařík, Viktor Krištof / Kamera: Pavel Kopp / Hudba: Lukáš Daniel Pařík, Tomáš Valent
- Hrají: Natalia Germani, Eliška Křenková, Marek Lambora, Jan Révai, Simona Zmrzlá, Roman Zach, Veronika Freimanová, Martin Dejdar, Martin Písařík
Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena…
S podporou města Libčice nad Vltavou a spolku libčice.net pořádá libčický občanský spolek LOS.
(zdroj: csfd.cz)
V rámci programu promítáme od 20,00 na školním hřišti na velké plátno klasický český film:
Ať žijí duchové!
- Rodinný / Komedie / Hudební / Fantasy
- Československo, 1977, 80 min
- Režie: Oldřich Lipský
- Scénář: Zdeněk Svěrák, Jiří Melíšek
- Kamera: Jan Němeček
- Hudba: Jaroslav Uhlíř
- Hrají: Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček…
Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přesto…
(zdroj: csfd.cz)
Výstava Jako když tygr spí představuje osobní a intimní fotografie vzniklé od 70. let 20. st. do dnes. Jarcovjáková (*1952) od první fotografické zkušenosti systematicky a zcela intuitivně pořizovala snímky sama sebe – spontánní akt, jenž se v průběhu 50 let stal fenoménem.
Jako když tygr spí je první projekt Libuše Jarcovjákové věnovaný čistě jejím autoportrétům první sonda galerie arto.to, která ověřuje možnost využití vnějších okenních skel galerie způsobem, kdy výstava k divákům promlouvá zvenčí.
Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Středočeského kraje, Uhelného mlýna, Atelieru Hoffman, Nadace Badokh a Města Libčice nad Vltavou.
Mediální partneři: ArtMap, A2, Radio 1, Informuji.cz
Vstupné na výstavu: 150 Kč
Vstup do galerie pouze s předem zakoupenou vstupenkou v online předprodeji na Goout a Ticketstream. Pokud nezvládnete projít online objednávkou, kontaktujte organizátora na e-mailu: arto@arto.to
Život s fotoaparátem a skrze fotoaparát. Fráze, která ovšem v případě Libuše Jarcovjákové (*1952) nabírá zcela jiný význam. Výstava Jako když tygr spí představí osobní a intimní fotografie vzniklé od 70. let 20. st. do dnes. Jarcovjáková od první fotografické zkušenosti systematicky a zcela intuitivně pořizovala snímky sama sebe – spontánní akt, jenž se v průběhu 50 let stal fenoménem.
V době osobní otevřenosti, veřejného života na sociálních sítích, přijímáme zcela přirozeně intimní fotografie umělkyně – rozumíme mladé ženě, jenž zachytí svůj akt v zrcadle, sebe a svou milenku těsně po vášnivém sexu. Fotografie vzniklé před 40 lety rezonují s naší realitou. Jako voyeři sledujeme proměny jejího těla, výraz ve tváři, místa vzniku fotografií. Stáváme se součástí jejího světa a porovnáváme jej s tím naším.
Pro Jarcovjákovou je pořizování fotografií hnacím motorem. Nechává se vést intuicí a nutkavou potřebou zasadit samu sebe do kontextu probíhající reality. Vizuálně silné fotografie přirozeně kombinuje se strohým konceptem až dokumentárního rázu. Stovky selfies, autoportréty ve vaně, ztráta panenství, potrat. Jako antropolog zkoumá situace a vytváří pomyslné filmové pásy svého života.
Jako když tygr spí je první výstava Libuše Jarcovjákové věnovaná čistě jejím autoportrétům. K výstavě vznikne také kniha (srpen 2021, nakl. Untitled).
Výstavu i knihu připravila kurátorka a editorka Lucie Černá.
- Rodinný / Dobrodružný
- Česko, 2021, 91 min
- v českém znění
- Režie: F.A.Brabec
- Předloha: Filip Rožánek (kniha)
- Kamera: F.A.Brabec
- Hudba: Jan Jirásek
- Hrají: Boleslav Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo, Patricie Pagáčová, Marek Taclík, Zbigniew Czendlik
Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes…“
On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich.
(zdroj: csfd.cz)
- Komedie / Drama / Thriller
- Dánsko, 2020, 116 min
- s titulky
- Režie: Anders Thomas Jensen
- Scénář: Anders Thomas Jensen
- Kamera: Kasper Tuxen
- Hudba: Jeppe Kaas
- Hrají: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Andrea Heick Gadeberg, Lars Brygmann, Nicolas Bro, Gustav Lindh, Roland Møller…
Nasazený voják Markus se vrací domů ke své dospívající dceři poté, co jeho manželka zemřela při tragické nehodě vlaku. Zda se, že to byla pouze nešťastná shoda náhod, dokud se neobjeví matematický geek Otto se svými dvěma excentrickými kolegy Lennartem a Emmenthalerem. Otto také cestoval ve zničeném vlaku…
(zdroj: csfd.cz)
V neděli 26.9.2021 se bude od 14h na sokolském hřišti v Libčicích konat opět další ročník již tradičního hudebního festivalu k poctě písničkáře Karla Hašlera – Libčická Hašlerka!
Letos bude festival probíhat již po osmé a přijedou Vám zpestřit nedělní odpoledne kapely Strahovanka, Staročeští Pardálové a Frajeři z galerky. Poslední dvě jmenované kapely vystoupí v Libčicích vůbec poprvé, stejně tak jako plánovaný host – zpěvák, bavič a imitátor pan Vladimír Hron se svou OneManShow.
Akci doplní tanečním vystoupením skupina z nedalekých Úholiček Ú-holky, pozdní sběr a výtvarně zpestří Libčická základní škola Karla Hašlera. Dorazí i odborník z Národního muzea a přiblíží nám dobu šelakových desek včetně dobových nahrávek.
Zveme Vás na příjemné odpoledne, vstupné dobrovolné!
Akce typu menšího příměstského tábora pro děti, které dostaly v pondělí 27.9. v naší ZŠ ředitelské volno, ale rodiče si dovolenou vzít nemohou…
Můžete děti přivést do Kulturního centra Fara Libčice mezi 7-9 h, děti stráví s kamarády prima den plný her, tvoření, sportu, uděláme si výlet a v 17h si je opět můžete na faře vyzvednout.
V případě zájmu se ozvěte na: mcmalina@seznam.cz
Přijďte s námi společně slavnostně zahájit 25. ročník festivalu, který se v Libčicích koná od roku 1964 (novodobá historie od 2016).
Slavnostní zahájení
25. libčického divadelního podzimu
- slavnostní zahájení
- taneční vystoupení První krok na měsíci v podání chlapecké třídy ZUŠ Libčice
- ohňová show v podání Fantastic Art
- divadelní představení Happy Hour v podání Squadra Sua clowns
- světelná show v podání Fantastic Art
- fotokoutek
- výstava o historii divadla v Libčicích
Rezervace vstupenek na stránkách DIVADLOLOD.CZ
Rezervujte si své lístky na 25. ročník. Rychle, protože PAK už nebudou…
POZOR! PŘEDSTAVENÍ SE HRAJE V KOTELNĚ!
Rodinné pouliční představení na způsob grotesky marinované v klauniádě.
premiéra: 4. 6. 2016, Cirk-UFF Trutnov
realizace: Squadra Sua
scéna a kostýmy: Marjetka Kürner Kalous
hudba: Jan Šikl
Host přijde do restaurace, usedne k prostřenému stolu, objedná si jídlo, které mu kuchaři připraví a číšníci donesou. Co by se mohlo pokazit na tak jednoduchém receptu? … COKOLI!
Tři klauni, kteří se pouhým mávnutím lítaček vedoucích do kuchyně proměňují z číšníků na kuchaře a zpátky ve víru nehod, přešlapů a zakopnutí.
Vítejte v Happy Hour restauraci a vychutnejte si all you can(‘t) eat.
Rezervace vstupenek na stránkách DIVADLOLOD.CZ
Rezervujte si své lístky na 25. ročník. Rychle, protože PAK už nebudou…
POZOR! PŘEDSTAVENÍ SE HRAJE V KOTELNĚ!
Šípková Růženka a její příběh při kterém zaručeně neusnete. A Růženka? A je skutečně Zloba zlobivá?
Hrají: Jitka Rosenová a Josef Rosen
Režie: Josef Rosen a Jitka Rosenová
Dramaturgie: Jitka Rosenová a Josef Rosen
Scéna a kostýmy: Josef Rosen a Jitka Rosenová
Hudba: Jitka Rosenová a Josef Rosen
Josef Rosen: Josef Rosen
Jitka Rosenová: Jitka Rosenová
Pohádku o Šípkové Růžence zná bezesporu každý. V podání klaunů se můžete těšit na její bláznivé zpracování. Co dají sudičky princezně do vínku? Jak se dá spát s otevřenýma očima? Je skutečně princ statečný, chytrý a k tomu ještě hezký? Políbí princeznu, nebo si raději půjde taky lehnout?
Klauni Jeníček s Mařenkou vám na tyto otázky jednou provždy odpoví.
Pohádka, u které se zasmějí jak děti, tak i jejich rodiče. Pohádka je určena dětem od 3 let a trvá 45 minut bez přestávky.
Rezervace vstupenek na stránkách DIVADLOLOD.CZ
Rezervujte si své lístky na 25. ročník. Rychle, protože PAK už nebudou…
Pásmo studenstkých filmů se speciálním libčickým nášupem v podobě tří filmů a jednoho živého režiséra navrch!
☞ FAMU v kině 01
Animovaný / Komedie / Povídkový | Česko | 2020 | 65 minut
Sestává konkrétně z:
- Ahoj: Animovaný | Česko | 2020 | 1 minuta | Režie: Anna Paděrová
- Dcera: Loutkový / Drama | Česko | 2019 | 15 minut | Režie: Daria Kashcheeva
- Sh_t Happens: Animovaný / Komedie | SK / Fr / CZ | 2019 | 13 minut | Režie: M. Mihalyiová, D. Štumpf
- Schovka: Animovaný | Česko | 2019 | 7 minut | Režie: Barbora Halířová
- M E Z E R Y: Dokument / Animovaný | Česko | 2020 | 8 minut | Režie: Nora Štrbová
- Podle Sylvie: Animovaný / Komedie | Česko | 2019 | 12 minut | Režie: Verica Kordić
- Kdo se se mnou zatočí: Animovaný / Dokument | Česko | 2019 | 7 minut | Režie: A. Križovenská
- Měj se ráda: Animovaný | Česko | 2017 | 2 minuty | Režie: Alžběta Suchanová)
K tomu si ještě pustíme:
☞ Furiant
Drama / Historický / Životopisný | Česko, 2015, 26 min | Režie: Ondřej Hudeček
☞ Zločiny proti pizze
Krátkometrážní | Česko | 2020 | 23 minut | Režie: Karel Šindelář
☞ Why So Sirius
Komedie | Česko | 2018 | 15 minut | Režie: Karel Šindelář
a k tomu všemu bude ještě BESEDA!
Na besedu přijede režisér Karel Šindelář, autor snímků Zločinů proti pizze a Why So Sirius.
Celkem budeme promítat: 65 + 26 + 23 + 15 = 129 minut a k tomu přidáme besedu. Bude to dlouhé, bude to úžasné!
(zdroj: csfd.cz)
- pekárna U Hrdinů
- paní Krejčová se slovenskými sýry a uzeninami
- 9 barů a Jenda Machovec se svou skvělou kávou
- Šárka Sekerová s dobrotami na pozdní snídani či včasnou svačinu
- Jana Kejmarová s domácím pečivem
- marmelády od Evy Spálenské
- Chillipikanterie
- Tomáš Hašek s mošty, medem, medovinou a dalšími produkty
- Vanda Hamzová s parádními sezonními kyticemi
- Abatyka originální oděvy J.Krajčové
- šité bytové doplňky Barbory Žemličkové
- Charita Kralupy
- Poppyhead s originálními šitými taškami, batohy i oděvy
- ošatky ze slámy od Renáty Němečkové
- bižuterie p.Říhové
Zveme srdečně na vernisáž výstavy obrazů Petra Veselého Závěsy.
Sobota 9. října 2021, 16 hodin.
Kurátorsky připravila Vendula Fremlová.
Komentované prohlídky výstavy: 16.10., 6.11. a 18.12., začátek vždy v 15 h.
Termín autorského čtení sbírek Petra Veselého bude veřejnosti anoncován.
Důležitá informace pro návštěvníky:
Po dobu trvání výstavy od 10. 10. do 31. 12. 2021, bude možné zakoupit vstupenky pouze v online předprodeji na Goout nebo Ticketstream.
Skupinové a školní návštěvy objednávejte na adrese arto@arto.to
Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Středočeského kraje.
Nenechte si ujít komentovanou prohlídku výstavy obrazů Petra Veselého, Závěsy. Provede Vás její kurátorka Vendula Fremlová. Petr Veselý je malíř brněnského konceptuálního okruhu a v arto.to galerii v Uhelném mlýně představuje svou tvorbu posledních dvou desetiletí. Konkrétní věcný motiv vystavených děl akcentuje specifická instalace v industriálních prostorách. Výstavu s názvem Závěsy můžete navštívit do konce prosince. Vstupenky pouze v online předprodeji na goout nebo ticketstream. Více na www.uhelnymlyn.cz a www.arto.to.
Komentované prohlídky výstavy: 16. 10., 6. 11. a 18. 12., začátek vždy v 15 h.
Termín autorského čtení sbírek Petra Veselého bude veřejnosti anoncován.
Důležitá informace pro návštěvníky:
Po dobu trvání výstavy od 10. 10. do 31. 12. 2021, bude možné zakoupit vstupenky pouze v online předprodeji na Goout nebo Ticketstream.
Skupinové a školní návštěvy objednávejte na adrese arto@arto.to
Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Středočeského kraje.
Výstavu Petra Veselého „Závěsy“ je možné v galerii Arto.to zhlédnout od 10. října do 31. prosince 2021.
Petr Veselý (1953) je solitérní uměleckou osobností spojenou s brněnským konceptuálním okruhem. V médiích malby, kresby a objektové tvorby, ale také v poezii, vytváří svébytný systém motivů, témat a hodnot. Patří k nim například vědomí tvorby jako (uměleckým dílem) neukončitelného myšlenkového procesu, nebo uvědomování si barvy jako hmoty, demonstrované od 80. let zájmem autora o šedou barvu.
Ve výběru maleb z posledních dvou desetiletí je akcentován konkrétní věcný motiv. Předmětné motivy v díle Veselého konotují žitý, obývaný prostor, ale také industriální, výrobní sektor. Nesou však i liturgické odkazy (např. omývání, koupání, podpírání, zahalování atd.) nebo odkazy ke konkrétním obrazům slavných malířů (Kubišta, Tizian ad.). Významová pluralita je podpořena monumentálním malířským pojetím, v němž jsou předmětné obrazové formy posunuty až na hranici abstraktní malby. Nové obsahy se ustavují v pohybu mezi abstraktním, duchovním a vznešeným na jedné straně a konkrétním, předmětným a věcným na straně druhé. Soustředěný cyklus Závěsy vede k úvahám o pohledu a dívání se. Současně otevírá samostatnou problematiku podkladu malby, který není jen pasivním „nosičem“ ale naopak samostatným činitelem. Závěs je proto přítomen také ve formě instalace výstavy – některé obrazy levitují volně v prostoru, a odhalují divákovi i svoji zadní, původně pro pohled neurčenou stranu. Výstava tak poukazuje na různé dimenze přemýšlení Petra Veselého o médiu závěsného obrazu.