VÍTE, JAK SE DĚLÁ SMALT? – workshop pro rodiny s dětmi

Kdy:
19. 11. '22 @ 15:00
2022-11-19T15:00:00+01:00
2022-11-19T15:15:00+01:00
Kde:
ARTO.TO galerie - Uhelný mlýn
Areál Šroubáren 860
Libčice nad Vltavou

Výstava Burn Baby Burn představuje volně pojaté smalty čtyř současných českých umělkyň a umělců – Veroniky Holcové, Josefa Bolfa, Jana Vytisky a Pavly Malinové – které vznikly ve Vítkovických železárnách na workshopu Smalt Art v roce 2015.
Smalt je unikátní technika, která má po vypálení vlastnosti podobné sklu – smalty jsou křehké, ale jinak jsou velmi trvalé a nevadí jim venkovní podmínky.

A jak bude vypadat sobotní workshop? Budeme dělat techniku tzv. nepravého smaltu – barevný prášek se nataví na kovovou desku a vytvoří celistvý povrch. Pro výpal pravého smaltu je třeba teplota minimálně 800°C, zatímco nepravý je možné zatavit nad plotýnkou. Výsledek ale vypadá a chová se velmi podobně, sice nevydrží tisíce let jako pravý smalt, ale vydrží taky dost. 🙂 Technika je jednoduchá a každý to zvládne, zároveň je možné si s tím hodně vyhrát!

Svoje výtvory si rodiče i děti mohou umístit třeba zvenku do okna, na plot nebo kamkoliv ven a udělat tak dříve neutěšené místo příjemnějším.

Vstupenky si zakupte předem na Goout zde a doporučujeme vzít si teplé oblečení.

Zatím žádné komentáře.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>