Yakari, Lavi a Murakami v kině Kotelna

Jarní sezonu v kině Kotelna uzavíráme 13.-14. května třemi filmy. Dva z nich nasazujeme v pátek třináctého – nebojte se pověry a vyražte k nám s dětmi na kreslenou pohádku Yakari – Velké dobrodružství a večer pak na nejúspěšnější český film poslední doby, Vyšehrad: Fylm. V sobotu pak můžete zrelaxovat u méně divokého snímku Drive My Car, který zaujal diváky po celém světě.

Yakari – Velké dobrodružství vychází ze slavného francouzského komiksu a je určený spíše těm nejmenším divákům. Přenese je do světa, který současný film trochu zanedbává – mezi indiány. Velké dobrodružství zažije statečný siouxský chlapec Yakari se svým koníkem Malým bleskem. Během napínavé cesty získá mimo jiné schopnost mluvit se zvířaty. Půvabný příběh je podán krásnou animací připomínající svět starších animovaných filmů. Vezměte děti do kina v pátek 13. 5. v 18:00. Pro ukrajinské děti je tentokrát vstupné zdarma, mj. coby podpora integrace a porozumění češtině.

Vyšehrad: Fylm láme divácké rekordy. Asi není těžké odhadnout, co asi tak čekat od Jakuba Štáfka v roli fotbalisty Julia Lavického: pořádnou dávku humoru, který útlocitnější povahy možná trochu vyděsí, ale ostatní diváky dost baví a docela často se navíc dokáže, řekněme, trefit do černého, ať už to znamená cokoli. Hrajeme v pátek 13. 5. od 20:00.

Japonský snímek Drive My Car posbíral Oscara, Zlaté globy, ocenění v Cannes, cenu newyorských kritiků či „britského Oscara“ zvaného BAFTA. K tomu také zaznamenal velký úspěch v kinech celého světa a např. i nadšené reakce celebrit typu Baracka Obamy. Oproti Vyšehradu očekávejte film pozvolný, lehce meditativní, melancholický a zvolna se nořící do vztahů a životních příběhů postav. Je inspirován několika povídkami slavného a i u nás velice oblíbeného spisovatele Haruki Murakamiho a mezi převody jeho díla na filmové plátno platí za jeden z nejzdařilejších. Uvádíme v sobotu 14. 5. ve 20:00.

Na závěr ještě upozorňujeme, že od 3. června se kino stěhuje na Libčickou plovárnu a změní se na tři měsíce na Letní kino Libčice. Těšíme se tedy na Vás v půli května v Kotelně i poté na tradiční louce v areálu koupaliště.

Zatím žádné komentáře.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>