Calendar

Srp
26
Římskokatolická farnost: Zahradní slavnost – Schovanky a host EV Band @ Farní zahrada při kostelu sv. Bartoloměje
Srp 26 @ 19:00
Pro děti: Mikulášovy patálie na prázdninách @ Libčická plovárna
Srp 26 @ 20:00 – 22:00
Změna programu na poslední letní promítání. E.T. se chystá do obnovené distribuce pro velká kina a naše objednávka byla zrušena. Ale náhradní program je určitě neméně kvalitní.
  • Komedie / Rodinný  | Francie, 2014, 95 minut | v českém znění
  • Režie: Laurent Tirard |Předloha: René Goscinny (kniha) |Scénář:Laurent Tirard, Grégoire Vigneron |Kamera: Denis Rouden | Hudba:Eric Neveux
  • Hrají: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier, Kad Merad, Francis Perrin, Daniel Prévost, François Damiens, François-Xavier Demaison, Bouli Lanners
  • Vstupné: 120 kč
Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady. Malý Mikuláš, jeho rodiče a babička vyrazili k moři a ubytovali se v hotelu Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si u moře najde nové přátele: Ben, který tam bydlí… Freddy, který pořád něco jí, dokonce i syrové ryby…. George, který je vtipný už jen proto, že je angličan, uplakánek Paul a Christopher , který chce mít vždycky pravdu a je to otravné…
Mikulášovy patálie na prázdninách
Srp
27
So
Český svaz chovatelů: Výstava drobného zvířectva @ Chovatelský areál Kuželník
Srp 27 @ 8:00 – 18:00

Český svaz chovatelů Libčice nad Vltavou vás zve na tradiční výstavu v chovatelském areálu Kuželník.

Expozice králíků, holubů, drůbeže, okrasného ptactva a terarijních zvířat.
Bohatá tombola, občerstvení zajištěno.

Více zde: https://cschlibcice.webnode.cz/

Sokol Libčice: Házená @ Areál TJ Sokol Libčice
Srp 27 @ 9:00

9.00 hodin

Posvícenský turnaj minižáků v házené
14.00 hodin

Mistrovský zápas 1. kolo Českého poháru mužů TJ Sokol – házená Mělník

Srp
28
Ne
Český svaz chovatelů: Výstava drobného zvířectva @ Chovatelský areál Kuželník
Srp 28 @ 8:00 – 16:00

Český svaz chovatelů Libčice nad Vltavou vás zve na tradiční výstavu v chovatelském areálu Kuželník.

Expozice králíků, holubů, drůbeže, okrasného ptactva a terarijních zvířat.
Bohatá tombola, občerstvení zajištěno.

Více zde: https://cschlibcice.webnode.cz/

Římskokatolická farnost: Modlitba za farnost, mše svatá za město a komentovaná prohlídka města @ Kostel sv. Bartoloměje
Srp 28 @ 14:30
Komentovaná prohlídka výstavy – Dan Zollmann: Minjan – Kontrasty @ arto.to galerie v Uhelném mlýně
Srp 28 @ 16:00
Komentovaná prohlídka výstavy - Dan Zollmann: Minjan - Kontrasty @ arto.to galerie v Uhelném mlýně

V neděli 8.5. proběhla v GASKu v Kutné Hoře vernisáž části výstavy Minjan, nazvaná Intimita. V neděli, 15.5. proběhla v arto.to galerii v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou na vernisáž druhé části výstavy Minjan – Kontrasty.

Obě výstavy představují fotografie vlámského fotografa Dana Zollmanna, nenápadného kronikáře ortodoxní židovské komunity v Antverpách. Výstavy se navzájem doplňují – cyklus Intimita se zaměřuje na soukromé momenty v domovech a synagogách a Kontrasty nechávají diváka nahlédnout do anverpských ulic. Ortodoxní židovská komunita v Antverpách je uzavřená a stále zachovává původní zvyklosti. Tato uzavřenost a neměnnost ostře kontrastuje neustálou proměnou velkoměsta, v jehož kulisách se odehrává.

Fotografie Dana Zollmanna jsou unikátním svědectvím o komunitě, která žije do velké míry odlišným životem a v mnohém vyznává jiné hodnoty, než je většina z nás zvyklá. Výstava je příležitostí pro zamyšlení, jak dokážeme přijímat odlišnost a zda nás může inspirovat.

Kromě toho, že termín Minjan označuje tyto dvě výstavy, je to do třetice i název knihy vlámské spisovatelky a novinářky Margot Vanderstraeten. Kniha Minjan výjde počátkem června v nakladatelství Garamond a jednou z hlavních postav knihy je právě fotograf Dan Zollmann.

Důležitá informace pro návštěvníky: Mimo vernisáž je třeba návštěvu výstavy plánovat a zakoupit vstupenky v předprodeji na Goout.

Výstava bude spojena s bohatým doprovodným programem. Podívejte se na jeho přehled:

Komentované prohlídky:

Sobota 11. června, 17h, arto.to galerie v Uhelném mlýně
Komentovaná prohlídka výstavy s Margot Vanderstraeten a s překladatelkou knihy do češtiny Radkou Smejkalovou.

Neděle 12. června, 16h, GASK Kutná Hora
Komentovaná prohlídka výstavy a debata s vlámskými autory projektu Minjan v prostorách knihovny Jezuitské koleje v GASKu, za účasti autorky knihy Minjan, Margot Vanderstraeten společně s českou překladatelkou Radkou Smejkalovou.

Obě akce budou tlumočeny.

Středa 6. července, 16h, arto.to galerie v Uhelném mlýně
Komentovaná prohlídka výstavy s Annou Roubalovou.

Sobota 30. července, 16h, arto.to galerie v Uhelném mlýně
Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou Andreou Hoffman Nečasovou.

Neděle 28. srpna, 16h, arto.to galerie v Uhelném mlýně
Derniéra výstavy za účasti českých autorek projektu – překladatelky Radky Smejkalové, Vandy Skálové (GASK) a Andrey Hoffman Nečasové (arto.to galerie v Uhelném mlýně).

Workshopy pro rodiče s dětmi:

Neděle 19. června, 16h, arto.to galerie v Uhelném mlýně
Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi, hravé a zábavné seznámení s některými prvky židovské kultury. Dílna se inspiruje autorskou kresbou Jaromíra Hárovníka, která specificky za tímto účelem pro výstavu Minjan vznikla. Nebojte se jinakosti, je to naopak velká výzva!

Neděle 7. srpna, 16h, arto.to galerie v Uhelném mlýně
Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi, hravé a zábavné seznámení s některými prvky židovské kultury. Dílna se inspiruje autorskou kresbou Jaromíra Hárovníka, která specificky za tímto účelem pro výstavu Minjan vznikla. Nebojte se jinakosti, je to naopak velká výzva!

Zář
3
So
Farmářské trhy @ Areál Sokola
Zář 3 @ 9:00 – 12:00
Farmářské trhy @ Areál Sokola

Podzimní sezóna farmářských trhů začíná v sobotu 3. září od 9:00 na Sokoláku.

Zář
10
So
DĚTSKÝ BLEŠÁK @ Kulturní centrum Fara - evangelický kostel (zahrada)
Zář 10 @ 9:00 – 11:30

Děti! Prohledejte doma skříně, proberte bednu s hračkami, z knihovniček vyndejte knížky, co už nečtete, seberte malé brusle a kola…a přijďte v sobotu 10.9. v 8:30 na zahradu KC Fara Libčice. Malina tam pro vás chystá DĚTSKÝ BLEŠÁK aneb ať si děti prodají, co už nechtějí. Nakupovat mohou všichni!

Blešák bude otevřen pro veřejnost od 9 do 11:30.

V 10:00 bude pohádka s doprovodnou výtvarnou dílničkou, airbrush tetování a občerstvení zajištěno. Pro děti bude k dispozici i venkovní herna.

Rezervujte si své místo na mcmalina@seznam.cz. Pro prodej si zvolte a doneste to, co vám bude vyhovovat – deku, stolky, židličky, štendry…

Vstup ZDARMA, prodejní místo za 30Kč.

BURN BABY BURN – vernisáž výstavy @ arto.to galerie v Uhelném mlýně
Zář 10 @ 16:00

Čtveřice autorů se sešla v roce 2015 na vítkovickém sympoziu SmaltArt. Workshop kurátorsky vedla Veronika Holcová, která je i autorkou koncepce výstavy BURN BABY BURN, akcentující obsahové propojení vnitřních prostor galerie s exteriérovou instalací. Výstava vytváří živý dialog  umění s místem a jeho geniem loci a zároveň pomyslně propojuje dva postupně konvertované české průmyslové brownfieldy. Projekt balancující na pomezí volného a užitého umění můžeme vnímat také jako mezigenerační výměnu dvou párů autorů, spolužáků ze studií, které spojuje linie kontinuálně rozvíjeného, velmi osobitého a vzájemně si kontrastujícího přístupu k figurativní malbě.

Josef Bolf *1971 maluje ponuře pustý, rozervaný svět povětšinou solitérních, napůl lidských a napůl zvířecích postav, nořících se z rastru vzpomínek na život ve velkém panelovém sídlišti, které kráčejí vágně depresivní krajinou. Vizualita jeho postav vychází z dětských komiksů či vzpomínek a není bez podvědomých autobiografických prvků. Veronika Holcová *1973, Bolfova spolužačka ze studií na AVU, se ve své tvorbě vizuálně odvrací od reality, hlavním zdrojem inspirace je jí bohatá a autonomní fantazie a vlastní zkušenosti s medijním vznikem díla. Její obrazy jsou jako jemná poezie malovaná štětcem, prýštící z hlubin podvědomí a představ.

Pavla Malinová *1985 zkoumá ve svých abstraktně-geometrických figurálních obrazech téma tělesnosti a ženskosti, systematicky si hraje s měřítkem zobrazovaného tak, že nutí diváky každé jednotlivé dílo nahlížet buď z bezprostřední blízkosti nebo naopak s větším odstupem, což téma fyzické tělesnosti ještě zesiluje. Jan Vytiska *1985, spolužák Malinové ze studií na ostravské fakultě umění, maluje s oblibou velkoformátové obrazy s podivně temnými náměty, pololidskými, bizarními monstry a kostlivci, často záměrně situovanými do prostředí lidového umění valašské Moravy, vše
s odosobněnou nadsázkou a teskným humorem.

Zář
12
Po
Sousedské setkání: centrum Libčic @ Chýnovská u Schönfeldů
Zář 12 @ 16:00
Sousedské setkání: centrum Libčic @ Chýnovská u Schönfeldů

Přijďte se s námi seznámit a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Jsme tu. V Chýnovské u Schönfeldů. Občerstvení zajištěno!

Zář
15
Čt
Sousedské setkání: Letky @ Letky u hasičárny
Zář 15 @ 16:00
Sousedské setkání: Letky @ Letky u hasičárny

Přijďte se s námi seznámit a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Jsme tu. Tentokrát v Letkách u hasičárny. Občerstvení zajištěno!

Zář
16
Sousedské setkání: Sahara @ Sahara u dětského hřiště
Zář 16 @ 16:00
Sousedské setkání: Sahara @ Sahara u dětského hřiště

Přijďte se s námi seznámit a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Jsme tu. Tentokrát na parkovišti Pod Saharou u hřiště. Občerstvení zajištěno!

Kino Kotelna: Zlouni @ Kotelna a Uhelný mlýn
Zář 16 @ 18:00 – 19:45

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně?

Kino Kotelna: Super-Blb @ Kotelna a Uhelný mlýn
Zář 16 @ 20:00 – 21:30

Máte železný oblek, jste zelený vzteky, kousnul vás pavouk, hrajete si na netopýra nebo jste jinak super? Připravte se na to, že francouzská komedie Super-Blb si z vás bude celou hodinu a půl dělat nelítostnou legraci. Zkrachovalý herec Cedric je looser k pohledání, odsouzený životem vždycky prohrát. Od přítelkyně dostane kopačky, kámoši i vlastní táta nadobro ztratí naději, že by z něj mohlo někdy něco být. Ale pak se zableskne na lepší časy, když Cedric dostane hlavní roli superhrdiny Badmana. Velká šance konečně všem ukázat! Cedric s rolí vstává i usíná, ale jeho nezvratný osud nešťastníka udeří znovu. Na cestě z natáčení má autonehodu a ztratí paměť. Když se probere, je stále oblečený jako Badman a přesvědčený, že je skutečným neohroženým superhrdinou s jasným úkolem zachránit svět. Může se někdo jako on postavit zlu, ochraňovat slabé, nakopat gaunerům zadky a neublížit si? Může konat dobro navzdory svým vrozeným předpokladům všechno pokazit a nic pořádného nevykonat? To je jedno, Cedric vyráží do akce plné zmatků, katastrof a náhod. Být hrdinou je super, nevinné děti a ženy by se ale raději měly schovat.

Zář
17
So
TANEC S UMĚNÍM s tanečnicí Cécile Da Costa @ arto.to galerie v Uhelném mlýně
Zář 17 @ 10:00 – 13:00

TANEC S UMĚNÍM

Taneční improvizační dílna s tanečnicí Cécile Da Costa v sobotu 17. 9. od 10h do 13h.

Prožít výstavu celým tělem? To bude možné tuto sobotu na výstavě Burn Baby Burn v arto.to galerii v Uhelném mlýně.

Improvizační taneční dílna s tanečnicí Cécile Da Costa vede k intenzivnímu prožitku, který je veden přes tělo a tanec a umožňuje se na umění napojit způsobem, který máme všichni v sobě.

Výstava Burn Baby Burn kombinuje instalaci uvnitř v galerii s umístěním smaltů v oknech zvenku Uhelného mlýna, a nabízí tak možnost rozličných, individuálních prožitků. Vystavené smalty a obrazy jsou snové, výrazové, mnohdy divoké a samy vybízí ke svéráznému dialogu. Přijďte si s nimi zatančit!

Vstupenku si zakupte předem na tomto odkazu: https://goout.net/en/tickets/improvizacni-pohybova-dilna-na-vystave/ctjo/

NATVRDEL @ Malvaňák, Velvary
Zář 17 @ 15:00
NATVRDEL @ Malvaňák, Velvary

V sobotu 17.9. všechny srdečně zveme do Velvar na tradiční, letos již patnáctý, NATVRDEL na Malvaňáku. Program odstartují v 15:00h závody historických šlapacích autíček pro nejmladší návštěvníky. Ti o něco starší mohou závodit na koloběžkách. Každý závodník vyhrává sladkou odměnu. Na ty nejrychlejší čeká samozřejmě vavřínový věnec! Pořádáno ve spolupráci s Muzeem technických hraček ve Velvarech.
Divadlo POHADLO uvede pohádku Co se děje v Mokroušově. Na vtipném a poučném představení se může každý divák aktivně spolupodílet.
BLONDÝNA, rakovnická písničkářka, hraje především po folkových akcích. No, díky její energii, nadhledu a vtipu by hladce ovládla i punkové publikum. Blondpísně ze života prokládá krátkými a nevýchovnými blondbásněmi. Budete se u nich bavit Vy i Vaše děti. Nedávno jí vyšla další básnická sbírka!
Několik nominací na cenu Apollo, Vynila, cena Objev roku na Anděl 2012 a další nominace. Šest alb, nové právě vzniká, spousta jedinečných koncertů.. To jsou kladenští ZRNÍ. Nejvýraznější kapela současného alternativního a experimentálního rocku. Bude to silný zážitek!
A na závěr něco svižnějšího? Moravské, české, slovenské lidovky v rytmu ska, punku, hip hopu a reggae? POHŘEBNÍ KAPELA Vás nenechá vydechnout!
K tomu všemu si ještě bubeníci QANTAKYTEK a žongléři LOS ŽONGLOS z Kralup pro všechny opět připravili ohnivou podívanou po setmění. Na místě spousta jídla, pití za rozumné ceny.
Vstupné dobrovolné. Veškerý výtěžek půjde na dobročinné účely. To by mohla být hezká sobota, že? Těšíme se!
Spolek Natvrdlí z.s.

Kino Kotelna: Kdyby radši hořelo @ Kotelna a Uhelný mlýn
Zář 17 @ 20:00 – 22:00

Česká tragikomedie, představená na Berlinale, sleduje přerod sboru dobrovolných hasičů v domobranu. Jsou totiž přesvědčení o tom, že byl na návsi spáchán teroristický čin. Adam Koloman Rybanský hledá pro hlavní postavy porozumění a tematizováním strachu z cizího odkrývá kořeny maloměstského rasismu.

Zář
18
Ne
Farmářské trhy @ Areál Sokola
Zář 18 @ 9:00 – 12:00
Farmářské trhy @ Areál Sokola

Den začneme trhem v neděli 18. září od 9:00 na Sokoláku a budeme pokračovat na Hašlerku (od 14:00).

9. Libčická Hašlerka 2022 @ areál TJ Sokol Libčice
Zář 18 @ 14:00 – 18:00

V neděli 18.9.2022 se bude od 14h na sokolském hřišti v Libčicích nad Vltavou konat již 9. ročník tradičního hudebního festivalu k poctě písničkáře Karla Hašlera – Libčická Hašlerka!

Letos Vám přijedou zpestřit nedělní odpoledne Staropražská kapela Hašlerka, Plechová kapela Karla Vacka, …obě jmenované kapely vystoupí v Libčicích poprvé, stejně tak jako další plánovaný host – herec, dabér, moderátor a režisér pan Petr Rychlý se svou hudební produkcí!

Po loňském velkém ohlasu doplní hudební vystoupení opět taneční skupina ve složení dam z nedalekých Úholiček, které si říkají Ú-holky, pozdní sběr!

Zveme Vás na příjemné odpoledne, které bude navazovat na dopolední Farmářské trhy a mnozí prodejci se svým zbožím a občerstvením zůstávají i na Hašlerku.

Vstupné jako každý rok již tradičně dobrovolné!

Zář
19
Po
TeenDen – Týden pro teenagery @ Libčice
Zář 19 – Zář 25 celý den
Zář
21
St
Z historie železniční trati na druhém břehu @ Konferenční centrum ÚJV v Řeži
Zář 21 @ 18:00 – 19:00

Přednáška o zrodu železnic v Rakousko-Uhersku, stavbě Pražsko-Drážďanské dráhy a o její budoucnosti.

Zář
24
So
Komentovaná prohlídka výstavy BURN BABY BURN @ arto.to galerie v Uhelném mlýně
Zář 24 @ 15:00

Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy BURN BABY BURN v sobotu 24. září v 15 hodin.

Chcete si udělat sobotní výlet? V arto.to galerii v Uhelném mlýně povede galeristka Andrea Hoffman-Nečasová komentovanou prohlídku nedávno zahájené výstavy BURN BABY BURN, která ve venkovní i vnitřní instalaci představuje smalty a práce na papíře a na plátně.

Vedle démoničnosti výstavy je jejím základním rysem schopnost dialogů, zvenku v oknech vystavené smalty komunikují s okolní krajinou a podivné bytosti i ve svojí uzavřenosti komunikují s námi. Vystavené smalty vnikly na workshopu Smalt Art ve vítkovických železárnách, a tak je výstava také dialogem mezi dvěma obnovenými industriálními brownfieldy, je toho tedy hodně o čem mluvit!

Vystavujícími jsou Veronika Holcová, která je také kurátorkou výstavy, Josef Bolf, Pavla Malinová a Jan Vytiska.

Komentovaná prohlídka bude probíhat uvnitř i venku a zahřát se u nás můžete dobrou kávou. Tak se na Vás těšíme!

Vstupenky si zakupte předem zde: https://goout.net/cs/listky/burn-baby-burn/dsio/

Říj
1
So
Farmářské trhy @ Areál Sokola
Říj 1 @ 9:00 – 12:00
Farmářské trhy @ Areál Sokola

Podzimní sezóna končí v říjnu. Přijďte nakoupit, ale i setkat se s přáteli na Libčické farmářské trhy, každou sobotu v areálu Sokola.

Den architektury v Uhelném mlýně a Kotelně & Promítání filmu První dáma české architektury @ Kotelna Libčice
Říj 1 @ 14:00

DUCH JDE DURCH

Den architektury v Uhelném mlýně a Kotelně
&
Promítání filmu První dáma české architektury

Organizátoři: S nadšením Vás zveme v sobotu 1. 10. ve 14 hodin na komentovanou procházku po oživlém brownfieldu bývalých šroubáren a drátoven v Libčicích nad Vltavou. Zdařilou a oceňovanou architektonickou konverzí prošly z rozsáhlého areálu dva objekty – Uhelný mlýn, ve kterém se nachází galerie současného umění arto.to, a Kotelna, ve které bude po prohlídce od 15:30 probíhat promítání filmu o nedávno zesnulé První dámě české architektury, Aleně Šrámkové.

Citlivé zásahy do industriální architektury konce 19. a počátku 20. století ctí původního ducha, zároveň na něj vrství nové obsahy jako je udržitelnost, kultura a respekt k okolí. O všem Vám poví a po brownfieldu a architektuře Uhelného mlýna a Kotelny Vás provede teoretička umění, Anna Roubalová.

Po prohlídce si nenechte ujít promítání filmu První dáma české architektury o významné architektce, Aleně Šrámkové, v Kotelně. Vstupenky na film jsou k zakoupení na tomto odkazu: https://goout.net/cs/listky/prvni-dama-ceske-architektury/jdpo/

Na prohlídku architektury si zdarma zarezervujte místo na tomto odkazu, protože kapacita je omezená: https://goout.net/cs/listky/den-architektury-obnoveny-brownfield-uhelneho-mlyna/poso/

Těšíme se na Vás, sraz v sobotu ve 14 hodin před Uhelným mlýnem!

LDP ´22 – Divadlo Jeníčka a Mařenky: Kočičí koncert! @ Kotelna Libčice
Říj 1 @ 15:00

Klauni Jeníček s Mařenkou se vrací na Libčická prkna!
Tentokrát se svým představením KOČIČÍ KONCERT!

Věděli jste, že kočky umí mluvit? Věděli jsme, že kočky umí i zpívat? A slyšeli jste už od naší
kočky zazpívanou píseň Kočka leze dírou? Proto neváhejte a přijďte se to na vlastní oči a uši
poslechnout. A víte, že naše kočka umí hrát na flétnu a zároveň na kytaru? Ale jak znáte naše
klauny, bude to zas všechno trochu jinak.

Klaunská pohádka, u které se zasmějí jak děti, tak i jejich rodiče kteří mají místo kočky psa.
Pohádka je určena dětem od 3 let a jejich rodičům a trvá 45 minut bez přestávky.

Hrají: Jitka Rosenová a Josef Rosen a Kočka.
Režie: Josef Rosen a Jitka Rosenová a Kočka
Dramaturgie: Jitka Rosenová a Josef Rosen a Kočka
Scéna a kostýmy: Josef Rosen a Jitka Rosenová a Kočka
Hudba: Jitka Rosenová a Josef Rosen a Kočka
Zpěv: Kočka
Josef Rosen: Josef Rosen
Jitka Rosenová: Jitka Rosenová
Kočka: Kočka

www.klaunskedivadlojenickaamarenky.cz

Vstupenky si prosím kupujte přes Goout zde

Ostatní divadelní představení uvedené v rámci Libčického divadelního podzimu ´22 mimo zahajovací den budou k dispozici přes rezervace na webu https://divadlolod.cz/rezervace/

LDP ´22 – Vosto5: Košičan 3 @ Kotelna Libčice
Říj 1 @ 20:00

Známé divadlo Vosto5 v Libčicích? Ano!

V rámci zahajovacího dne 26. Libčického divadelního podzimu vystoupí od 20:00 v Kotelně Libčice se svou hrou Košičan 3:

„Láska plý je jako sklípek, kde vysedávam sám – a kde z kamenného džbánku mladé víno nalevám…“
Peter Dvorský

Hrají: Ondar Cihlář a Petar Prokop
Projekce: Kakalík
Technické jištění: Ondřej Polák a Ondřej Bauer

Noční rozhlasový pořad určený pro posluchače osamělé, opuštěné a neúspěšné. Pořadem Vás provedou jako každý týden moderátor Pavel Pláteník a jeho stálý host, sólista Příbramského divadla v Příbrami Karel Krautgartner. Právě díky tomuto pořadu je možné sledovat nejdojemnější milostný příběh všech dob! Setká se Jarmila T. se Standou Pleskotem? Kde a za jakých okolností? Vlaková souprava je již odbržděna a my máme celý noční pořad před sebou!

https://vosto5.cz/

Vstupenky si prosím kupujte přes Goout zde

Ostatní divadelní představení uvedené v rámci Libčického divadelního podzimu ´22 mimo zahajovací den budou k dispozici přes rezervace na webu https://divadlolod.cz/rezervace/

 

Říj
2
Ne
Ptačí rok 2022 – podzim: vycházka za ptáky @ Náplavka Libčice
Říj 2 @ 9:00
Říj
6
Čt
Kino Kotelna: Alcarràs @ Kotelna a Uhelný mlýn
Říj 6 @ 20:00 – 22:00

Festival Be2Can v Libčicích! Rodina Soléových tráví každé léto sběrem broskví ve svém sadu v Alcarràs, malé vesnici ve španělském Katalánsku. Letošní úroda však může být jejich poslední, protože jim hrozí vystěhování. Nové plány s pozemkem, které zahrnují kácení broskvoní a instalaci solárních panelů, způsobují v této početné a semknuté rodině rozkol. Poprvé čelí nejisté budoucnosti a riskují, že přijdou nejen o svůj sad. Po svém krásném debutu Léto 1993 Carla Simón znovu čerpá ze svých zkušeností s venkovským životem na katalánském venkově, kde je lidská činnost součástí koloběhu řízeného ročními obdobími v rozmarném klimatu.

Říj
7
Kino Kotelna: Planeta Praha @ Kotelna a Uhelný mlýn
Říj 7 @ 18:00 – 19:45

Mezi filmy festivalu Be2Can uvádíme také rodinný přírodopisný hit Planeta Praha. Kolik „obyvatel” má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli