Strategický plán: a můžeme začít!

Zpracovatelské firmy jsou vybrané, koordinátorka koordinuje, aktivní občané osloveni ke spolupráci a vedení města se pomalu seznamuje s postupem tvorby. Toto pondělí 5. března můžete zjistit, jak celý proces proběhne. Koná se totiž úvodní veřejné setkání nad strategickým plánem Libčic, dokumentem, který by měl dát rámec budoucímu směřování našeho města.

Úvodní veřejné setkání nad strategickým plánem

Pondělí 5. března, 17:00
Restaurace Plovárna Libčice

Výsledkem celého procesu budou dva dokumenty: strategický plán, který na základě podrobné analýzy fungování a stavu našeho města navrhne soubor rozvojových opatření, a urbanistická studie, která se na naše město podívá shora a pokusí se na základě obdobné, leč prostorové analýzy promítnout možnosti rozvoje našeho města v prostředí mapy.

Odborným garantem pro vytvoření strategického plánu je společnost AQE advisors s.r.o., která uspěla ve výběrovém řízení. Ta nás v pondělí seznámí s celým procesem tvorby, a to i na příkladech z jiných obcí, se kterými spolupracovala. Zásadní roli v procesu tvorby plánu budou mít ale tzv. pracovní skupiny. Ty jsou složené ze zastupitelů, veřejnosti a zástupců zájmových organizací působících v našem městě a měly by být důležitým zdrojem názorů, nápadů a informací, díky nimž si zpracovatelská firma ověří své analýzy a „doladí“ návrhy pro budoucí rozvoj našeho města.

Urbanistické studii se bude věnovat architektonické uskupení Bartůšek – Beneš. I s jejich zkušenostmi, např. z blízkých Roztok, se budeme v pondělí moci seznámit.

Optimistickým předpokladem dokončení obou dokumentů je podzim letošního roku.

komentáře 2

  1. Martin Šimon napsal:

    Příjde mi dost zbytečné chodit na setkání ke strategickému plánu. Přečetl jsem si totiž první stranu papírových Libčických novin na březen a tam se jasně píše, že vrchnost už ví, co jí ze strategického plánu vyjde. Proč se tedy snažit? Setkání bude zjevně jen šaráda. Potěmkinovská demokracie. Změnu mohou přinést jedině komunální volby.

    Tvorba strategického plánu stojí a padá s občanskou participací, kdy občané mohou svobodně a bez strachu vyjádřit svoje názory a nápady k dění v obci. K takové diskuzi je potřeba rovný přístup a vzájemná důvěra mezi občany bez ohledu na jejich funkce či zámožnost. A taky špetka profesionality. Proto mne překvapilo, že první strana březnových Libčických novin zase šlape po dobrovolné a pro město prospěšné činnosti řady Libčických občanů. Je to právě drobná dobrovolná práce a iniciativa ve spolkové činnosti, která dělá z Libčic dobré místo k životu, nikoli „císařovy nové šaty“, kterým se nejen děti smějí.

  2. Martin Šimon napsal:

    Zájem ze strany vedení města o názory občanů je tak velký, že se ani neobtěžovali dát pozvánku na setkání na svůj stranický web „http://forumlibcice.cz“. Asi nechtějí svoje straníky vystavit názorové diverzitě většiny obyvatel Libčic.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>