Účel světí prostředky

Poslední zastupitelstvo znovu potvrdilo, že současná radnice řízená Ing. Pavlem Bartošem, MBA, ztratila zábrany. Ing. Bartoš pod tlakem našich dotazů přiznal, že smlouvu s firmou Montako na opravu šaten pro AFK uzavřel o více než měsíc dříve, než na ni měl v rozpočtu peníze. Starosta fakticky podepsal nekrytý šek! Zdá se vám to podivné?….já věřím, že ano! Je to pořádný faul zásadám dobrého hospodáře. Starosta města se naopak zachoval v duchu rčení “Účel světí prostředky” a spoléhal na své věrné, že jeho troufalost podrží a peníze mu přiklepnou. A jak to celé bylo?

Starosta porušuje pravidla pro nakládání s veřejnými financemi

O penězích pro AFK jsme rozhodovali již v červnu 2022. Tehdy se podle projektového rozpočtu jednalo o 3,15 mil Kč. K projektu jsme měli mnoho výhrad, protože prakticky konzervuje současný stav a nepřináší do areálu nic nového jako např. vyšší standard zázemí šaten, nebo dokonce celoroční užívání objektu či možnost ubytování v podkroví. Ale budiž, výhrady jsme sdělili a projekt nakonec podpořili spolu s koalicí. Pro jsem hlasovala i já, Petra Pelešková.
Tuto středu jsme však dostali k projednání vysoutěženou zakázku dražší o 1 mil Kč, v souhrnné výši 4,17 mil. Kč. S ohledem na předešlé výhrady jsem spolu s dalšími zastupiteli našeho spolku odmítla navýšení podpořit a spolu s tím krýt i šlendrián radnice a troufalost, s jakou si starosta dovolil podepsat smlouvu, aniž měl finanční krytí na její plnění. Ing. Pavel Bartoš, MBA má přesto drzost své chyby zakrývat poukazováním na druhé a fabulovat další lživá tvrzení o nepodpoře sportu zastupiteli za LOS. Zde najdete záznam příslušné části jednání zastupitelstva.

Přihrávka v hodině dvanácté

Na programu jsme však měli ještě další lahůdku. Tou bylo prodloužení komunikace z náměstí nahoru nad koupaliště k pozemkům libčické developerské skupiny Domov v zahradě pánů Urbánka, Hudka, Kosíka, Diviše a paní Lužové, pozemku města a pozemkům dalších soukromých vlastníků. Opět jsme se ptali. Například, proč se v nové silnici nepočítá se vsakováním vody v zeleném pásu, proč není navržena výsadba stromů, proč se 90% společných financí musí složit před zahájením stavby na soukromý účet Domova v zahradě, proč bude výběr dodavatele zajišťovat soukromník, proč nejsou ve smlouvě nastavené standardy kvality provedení a materiálů a další připomínky. Těsně před hlasováním vystoupil Ing. Kosík s prohlášením, že je ve střetu zájmů, ale že hlasovat bude. Situace, kterou jsme v zastupitelstvu v souvislosti se soukromými aktivitami některých koaličních zastupitelů již zažili a pokaždé to bylo stejné. Střet sice připustili, ale hlasování se nevzdali.

Za sebe mohu říct, že už toho bylo za ta léta příliš. Občané si zaslouží fungující město s rovným přístupem ke všem svým obyvatelům. Osobně pro to udělám maximum.

Komentářů: 2

 1. Blanka Pospíšilová napsal:

  Dobrý den, tyto skutečnosti by bylo vhodné zveřejnit i pro lidi, kteří nesledují LIBČICKÉ KŘIŽOVATKY, protože pan starosta vždycky sdělí pouze půl pravdy. Stále dokola upozorňuje, že LOS nepodporuje jeho návrhy, ale nikdy nezveřejní proč!
  Jsem ochotna vytisknout a vyvěsit na veřejné plochy, ale potřebuji souhlas LOS.
  Myslím si, že v těchto volbách jde o všechno. Buď Libčice zůstanou v  prospěchářském bahně, nebo mají možnost se z něj konečně vyhrabat. Přírodní rámec Libčic stále nabízí, aby uprostřed něj leželo malebné spokojené prosperující městečko. Teď je ta šance.

 2. Petra Pelešková napsal:

  Dobrý den, paní Pospíšilová,
  děkuji za Váš zájem i iniciativu. Velice mne těší, že s námi sdílíte představu, že Libčice mají šanci působit mnohem víc svěže než doposud.
  Tato zpráva z jednání posledního zastupitelstva je veřejný text. Máte-li dojem, že může být užitečný i jinou formou než jen na webu, máte jej volně k dispozici.

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>