Snow Film Fest v Libčicích

FBevent-sff

Již tuto sobotu! Těšíte se na zimu? Přijďte se podívat na to nejlepší, co bylo za uplynulou sezonu natočeno o freeridovém lyžování, skialpinismu, vysokohorském lezení a lezení v ledu. Jako specialní host vystoupí se svou prezentací jeden z průkopníků sportovního lezení v Americe, občan Libčic Jesse Guthrie.

Snow Film Fest

Kdy: sobota 29. 11. 2014, 17:00 – 22:00
Kde: Restaurace Kulturního domu
Vstupné: do 15 let zdarma, dospělí 50 Kč, rezervace vstupenek na film-fest@los-libcice.cz

Program:

17:00 – Zahájení festivalu
17:15 – Polárník
(Režie: Pavol Barabáš, Slovensko, 2014, 56 minut)
18:30Arslanbob – příběh Kyrgyzské zimy (Režie: Nicholas Covelli, Austrálie, 2013, 12 minut)
18:45 – Supervention (Režie: Filip Christensen, Even Sigstad, Norsko, 2013, 16 minut)
19:30 – Icefall (Režie: Joseph Areddy, Švýcarsko, 2014, 5 minut)

19:45 – Slideshow a beseda s americkým sportovním lezcem
a libčickým rezidentem Jesse Guthrie

20:30 – Slosování anketních lístků

21:00 – Huevo (Režie: Ondřej Švihálek, České republika, 2014, 30 minut)
21:30 – High Tension (Režie: Peter Mortimer, USA, 2013, 37 minut)

Slosování anketních lístků:

Jesse a jeho společnost Vaude CZ věnovali zajímavé ceny do našeho slosování. Vyhrát může každý, kdo odevzdá vyplněný anketní lístek. Pokud navíc na lístek napíšete svojí emailovou adresu, budete zařazeni do „velkého, celostátního“ slosování, viz pohora.cz/snow-film-fest/soutez .

ceny

O programu:

Polárník (Režie: Pavol Barabáš, Slovensko, 2014, 56 minut)
Ve světě ho uznávají, doma o něm ví málokdo. Peter Valušiak má za sebou zhruba dvě desítky výprav do polárních oblastí naší Země. V roce 1998 se mu se třemi Rusy podařil (jako prvním v historii) výkon z kategorie snů: přejít bez cizí pomoci od břehů Ruska napříč zamrzlým mořem Arktidy přes Severní pól až ke břehům Kanady. Dlouhé roky ho vábí další výzva, o kterou se už několikrát pokoušel. Chce přejít napříč Antarktidou přes Jižní pól. Film Polárník je portrétem člověka, který se pokouší přežít sám na nejchladnějším kontinentě.

Supervention (Režie: Filip Christensen, Even Sigstad, Norsko, 2013, 16 minut)
Za celovečerním filmem Supervention stojí celé dva roky filmování a patří k tomu nejlepšímu, co se v loňském roce o freeskiingu a freeridu natočilo. Na SNOW FILM FESTu bude uvedena zkrácená čtvrthodinová verze, která sleduje špičkové jezdce na zajímavých místech ve Skandinávii. Film začíná dechberoucími rozjezdy na skokanském můstku v Lillehammeru, kde se v roce 1994 konaly Zimní Olympijské hry. Odtud se Åsmund Thorsen přesouvá vyřizovat účty na velký horský sjezd. Znovu se pokusí o linii, která mu v minulosti způsobila zranění. Nakonec můžeme sledovat triky talentovaného mladého švýcarského jezdce Jespera Tjädera. V dokumentu se mísí velkolepé přírodní záběry s progresivním lyžováním. Film byl natočen s cílem sdílet radost z pohybu a z cestování.

Arslanbob – příběh Kyrgyzské zimy (Režie: Nicholas Covelli, Austrálie, 2013, 12 minut)
Arslanbob je malé městečko a horská oblast s divokými lesy plnými ořešáků. V zimě se nezaměstnanost zvyšuje na 80%. A lahev vodky stojí 40 Kč. Pro mnohé farmáře zima znamená 3 velmi nezdravé měsíce. Obklopen horami s mírnými, ale častými sněhovými přeháňkami má Kyrgyzstán potenciál stát se respektovanou lyžařskou destinací. Hayat si je toho vědom a začíná budovat turistické centrum v Arslanbobu. Během posledních pár let se z několika farmářů stali zimní průvodci a přivítali klienty ze zahraničí.

Icefall (Režie: Joseph Areddy, Švýcarsko, 2014, 5 minut)
Mimořádná spolupráce filmařů a sportovců přináší fascinující podívanou na mýty opředený norský The Frost Giants. Krátký audiovizuální snímek s úchvatnými záběry nočního lezení po zmrzlých vodopádech. Filmový adrenalinový zážitek umocňuje dynamická hudba umocňující jak sportovní výkon lezců tak i dech beroucí krásu nasvícených ledopádů.

Huevo (Režie: Ondřej Švihálek, České republika, 2014, 30 minut)
Brněnské trio extrémních lyžařů Kejda Ski Team se vydává na svou vysněnou expedici do vysokého pohoří Cordillera Blanca v Peru. Jejich cílem je vylézt a následně slyžovat co nejvíce šestitisícových vrcholů, pokud možno strmými liniemi. Na čtvrtém vrcholu však expedice náhle končí… Jeden z peruánských sjezdů obdržel ocenění Výstup/sjezd roku ČHS 2014.

High Tension (Režie: Peter Mortimer, USA, 2013, 37 minut)
Ocenění: Nejlepší film – horská kultura – Banff Mountain Film Festival 2013
Mount Everest se loni dostal na titulní strany novin po celém světě. Byla zveřejněna zpráva, že Ueli Steck (přezdívaný jako „Swiss machine“) a Simone Moro, dvojice jedněch z nejvýraznějších alpinistů, byli napadeni rozzuřenými šerpy v druhém táboře, zatím co se pokoušeli o výstup novou moderní cestou. Poté z hory prchli v obavách o svůj život a vyostřenější střety. Incident vyvolal řadu pobouřených reakcí jak mezi nosiči, horolezci, tak mezi průvodci.
Tým filmařů z Reel Rock Tour, který zahrnoval horolezce a fotografa Jona Griffita a úspěšnou horolezkyni Melissu Arnot, která pětkrát zdolala nejvyšší horu planety, byl s kamerou svědkem incidentu. Přináší tak exkluzivní výpověď, co se ten den stalo a proč.

Trailer:

 

 

 

 

 

komentářů 5

 1. Michal Nehasil napsal:

  Udělal jsem drobnou změnu programu. Předposlední film od třičtvrtě na devět nebude Vaya a la Cumbre ale skvělý a dechberoucí Huevo – český film čtyř extremních lyžařů natáčený v Cordillera Blanca v Peru.

 2. Michal Nehasil napsal:

  Zařadili jsme na program nový, věřím že populární, bod – slosování anketních lístků. Jesse věnoval velmi zajímavé ceny. Viz aktualizovaný článek.

 3. Vojtěch Juda napsal:

  Pro děti bude připravena jednoduchá „indoorová“ lezecká hra o skvělý horolezecký baťůžek!!. Věk omezen od 2 do 15ti let, nebo tak nějak…

 4. Michal Lapihuska napsal:

  Rád bych poděkoval všem organizátorům. Bylo to super! Užili jsme si to s celou rodinou.
  Těšíme se na pokračování 🙂
  Hezké svátky všem

 5. Radka Peřinová napsal:

  I já připojuji poděkování organizátorům. Super akce!

Odpovědět

Můžete použít tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>